Dries Douibi wordt vanaf september 2026 de nieuwe artistiek directeur van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg (KVS). Douibi volgt Michael De Cock op, die na tien jaar aan het hoofd van de KVS de overstap maakt naar het Théâtre de Liège. Het nieuws wordt bevestigd door de KVS aan Belga.
© Saskia Vanderstichele
| Dries Douibi.
Dries Douibi nieuwe artistiek directeur KVS: 'Kunst als verbindende kracht'
Dries Douibi is artistiek directeur van LOD Muziektheater in Gent en tot vorige maand ook van Kunstenfestivaldesarts. Hij volgt Michael De Cock op, die sinds 2016 artistiek directeur was van de KVS, en in maart zijn vertrek aankondigde. De Cock neemt een nieuwe functie op in het Théâtre de Liège.
Eerder was Douibi ook programmator podiumkunsten bij de Beursschouwburg en artistiek leider van Bâtard Festival. Daarnaast werkte hij als dramaturg samen met gerenommeerde kunstenaars als Milo Rau, Jaha Koo, Kate McIntosh, Alexander Vantournhout, Lieselot Siddiki, Louis Vanhaverbeke en Tuning People.
Nieuw hoofdstuk
Met zijn aanstelling kiest KVS naar eigen zeggen voor een artistiek leider met een sterke verankering in Brussel en een uitgebreid internationaal netwerk. Vanaf september 2026 zal hij samen met Kristien De Coster de verdere artistieke koers van het Brusselse stadstheater uitzetten en zal hij de directie van de KVS vormen.
"Het bestuur kijkt uit naar dit nieuwe hoofdstuk", klinkt het bij de Koninklijke Vlaamse Schouwburg. "Voor Douibi moet KVS nog meer een theater van Brussel zijn en hechter samenwerken met Brusselse kunstenaars, organisaties, scholen, verenigingen en bewoners. Daarbij wordt de positie van KVS als sterke Vlaamse en Nederlandstalige culturele speler in Brussel niet uit het oog verloren."
Verder wil Douibi de internationale samenwerkingen verder uitbouwen met producerende stadstheaters en kunsthuizen in Europa. Ook zal KVS een blijvende rol spelen als "tegengif voor polarisatie". Zo wil Douibi "met kunst als verbindende kracht bruggen slaan tussen mensen, gemeenschappen en uiteenlopende realiteiten in de stad".
BRUZZ als voorkeursbron in Google
Wil je BRUZZ als eerste zien in je zoekresultaten over Brussel? Dan kan je bij Google BRUZZ.be instellen als jouw voorkeursbron. Zo mis je niets van het nieuws.
Lees meer over: Brussel , Cultuurnieuws , KVS , Dries Douibi , Michaël De Cock , artistiek directeur
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.