Het Brusselse onderzoeksfonds innoviris.brussels financiert dit jaar geen nieuwe projecten meer, omdat de Brusselse regering de middelen beperkt om de begroting op orde te krijgen.
©
Innoviris
| De besparingen bij innoviris.brussels lijken vooral de innovatieprojecten van Brusselse universiteiten en kmo's te treffen.
Onderzoeksfonds Innoviris draait geldkraan dicht voor nieuwe projecten
"Rekening houdend met de beschikbare financiële middelen voor 2026 blijven de lopende projecten gefinancierd, in overeenstemming met de ondertekende besluiten en overeenkomsten. Er kunnen in 2026 echter geen nieuwe projecten worden gefinancierd", zegt de overheidsdienst op haar website.
Dat betekent dat er dit jaar geen nieuwe oproepen gelanceerd worden en alle programma's worden opgeschort. "Reeds ingediende financieringsdossiers worden verder behandeld en komen mogelijk in aanmerking voor financiering in 2027, afhankelijk van de beschikbare middelen", klinkt het.
Het kabinet van Brussels minister-president Boris Dilliès (MR), die bevoegd is voor wetenschappelijk onderzoek, zegt aan De Tijd dat innoviris.brussels het dit jaar met 20 procent minder middelen moet doen. De besparingen lijken vooral de innovatieprojecten van Brusselse universiteiten en kmo's te treffen, al blijkt uit de recent toegekende fondsen dat ook gevestigde bedrijven bij Innoviris aankloppen.
Laatste schijf
Zo kondigde de overheidsdienst op 16 februari, dus twee dagen na de doorbraak in de Brusselse regeringsvorming, nog aan 7,3 miljoen euro te investeren in 46 projecten om artificiële intelligentie in Brussel te versnellen. Het gaat om projecten die geselecteerd werden na oproepen in 2025.
Tot de begunstigden behoren onder meer de Nationale Loterij, Orange, het Institut Jules Bordet, het ziekenfonds Solidaris en het nieuwsagentschap Belga.
Lees meer over: Brussel , Economie , innoviris , innoviris.brussels , Boris Dilliès , besparingen
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.