Een recordaantal van 64 auto- en bedrijfsvoertuigenmerken neemt van 9 tot 18 januari 2026 deel aan het autosalon van Brussel, dat aan zijn 102de editie toe is. Behalve personenwagens en lichte bedrijfswagens zullen ook opnieuw motorfietsen te bewonderen zijn op de Brussels Motor Show. Dat meldt organisator Febiac donderdag.
©
Belga image
| Behalve personenwagens en lichte bedrijfswagens zullen ook opnieuw motorfietsen te bewonderen zijn.
Recordaantal merken op Brussels Motor Show, organisatie verwacht 300.000 bezoekers
Het autosalon zal in Brussels Expo de Paleizen 5, 6, 7, 9, 11 en de patio en Astrid Hall innemen, goed voor zowat 60.000 vierkante meter. Er zullen minstens 5 wereldpremières, 10 Europese premières en 23 Belgische premières zijn. Vorig jaar trok het grootste indoor publieksevent van het land 307.363 geïnteresseerden. Ook dit jaar mikt organisator Febiac op 300.000 bezoekers.
Op het komende salon zullen opnieuw motorfietsen te zien zijn. "Een terugkeer in stijl, want niet minder dan 28 verschillende merken verwelkomen de bezoekers in Paleis 9", aldus Febiac.
Het autosalon van Brussel zal voorts voor de derde keer de internationale verkiezing van de 'Auto van het Jaar' ('Car of the Year') faciliteren, die sinds 1964 de beste auto op de Europese markt bekroont.
Animatie
Net zoals vorig jaar voorziet Febiac voor de bezoekers ook animatie. Zo is er in Paleis 6 aandacht voor e-sports, met twaalf racesimulatoren van professioneel niveau. In de Astrid Hall staan supercars waarin bezoekers achter het stuur kunnen plaatsnemen voor een foto-aandenken.
Voor de jongste bezoekers wordt op de Brussels Motor Show een bijzonder parcours ingericht, om kennis te maken met leerrijke aspecten van de autowereld.
Tickets voor het autosalon kosten 18 euro, of 15 euro online bij aankoop tot 31 december. Kinderen van 10 tot 15 jaar betalen 10 euro, kinderen jonger dan 10 jaar mogen gratis binnen. Parkeren op Parking C aan Brussels Expo kost 12 euro, de motorparking op Parking C is gratis.
Lees meer over: Brussel , Economie , autosalon , Febiac , Brussels Expo
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.