Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Collibra / Kanal (montage: BRUZZ)

| Links: ondernemer en Brusselaar Stijn Christiaens. Rechts: een simulatiebeeld van Kanal.

Stijn Christiaens (Collibra) zet schouders onder Kanal: ‘Het gaat over imago van Brussel’

JB
© BRUZZ
14/04/2026

Brusselaar en techondernemer Stijn Christiaens lanceert een liefdesverklaring aan Kanal. De medeoprichter van Collibra zoekt zielsverwanten om mee te timmeren aan een techhub in het toekomstige museum.

De wijk rond Kanal is het venster op de wereld van ondernemer Stijn Christiaens. Na passages in Molenbeek en New York meerde hij zes jaar geleden aan in de IJzerwijk.

Gare Maritime is bovendien de uitvalsbasis van techunicorn Collibra, de VUB-start-up waarvan hij samen met drie Brusselaars aan de wieg stond en die is uitgegroeid tot een wereldwijde hoofdrolspeler in het beheer van bedrijfsdata.

De transformatie van de oude Citroën-fabriek in museum Kanal maakte Christiaens van op de eerste rij mee. “Ik wandel er vaak voorbij en las vorig jaar dat Kanal op zoek is naar geld”, legt hij uit in een gesprek met BRUZZ.

“Vervolgens ben ik met mensen uit de techwereld een kijkje gaan nemen. Ik weet dat er een politiek moeras schuilgaat achter Kanal, maar daar gaat het nu niet over. Het draait nu om de potentiële meerwaarde, een museum dat draait en de wijk een boost geeft, en het internationale imago van Brussel. Alle investeringen zijn gedaan, nu liggen er kansen te grijpen.”

Wintercircus

Vorige week trapte Kanal de zoektocht naar privé-investeerders af tijdens een avond waarbij een 115-tal ondernemers van de partij waren.

Het museum speurt onder andere naar immobedrijven om in het gebouw te investeren, partners en sponsors uit de event- en horecawereld, en ook creatieve spelers en techondernemers.

De opties zijn legio: zich inkopen in het gebouw met het oog op huurinkomsten, een restaurant uitbaten, internationale coproducties op touw zetten, of een ‘incubator’ voor start-ups en scale-ups uit de grond stampen.

Christiaens geeft mee ruggensteun aan de privéoproep van Kanal. “Er zijn allerlei ondernemersperspectieven mogelijk. We hoeven ons niet te beperken tot start-ups", klinkt het.

“Kanal wordt een verlengde van het stadscentrum, met niet alleen kunst en horeca, maar ook evenementen en ruimte voor de ondernemerswereld”, zegt hij. “Ik denk aan het Wintercircus in Gent, waar kunst en muziek samensmelten in een open ruimte met een bar en een hub voor start-ups.”

Zuidstation

Christiaens ziet een hoop kansen liggen in de 40.000 vierkante meter van de voormalige Citroën-fabriek.

“Voor horeca, voor hotels, voor creatieve spelers, voor lokale ondernemingen ... Er is heel veel ruimte. De Noordwijk kent een pak uitdagingen, maar er komen ook duizenden gezinnen bij dankzij alle woonprojecten en binnenkort opent een museum met honderdduizenden bezoekers per jaar.”

“Kanal zal een internationaal publiek lokken”, gaat Christiaens verder. “Het Zuidstation is misschien dé toegangspoort van de stad, maar dat is geen plek waar ik graag internationale gasten ontvang. Kanal kan het internationale imago van de Europese hoofdstad wél de boost geven die Brussel nodig heeft.”

In aanloop naar het volgende forum met privé-investeerders zal Christiaens samen met andere geïnteresseerde ondernemers en een team van Kanal een aantal ideeën vormgeven.

“We zitten nog in de embryonale fase, maar ik merk veel respons op de testballonnetjes die ik oplaat. Vandaar deze oproep, van een ondernemer die in de buurt woont en Brussel een warm hart toedraagt.”

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Economie , Cultuurnieuws , Kanal , KANAL-Centre Pompidou , Stijn Christiaens , Collibra