Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Tanguy Gisabo in hotel Astoria.

City jobs

Tanguy is vip-butler in hotel Astoria: 'Complimenten gekregen van Lionel Richie'

Kris Hendrickx
© BRUZZ
22/01/2026
Updated: 20/02/2026 11.28u

Het heropende Astoria is niet zomaar een vijfsterrenhotel. Vipklanten zoals Rihanna, presidenten of bedrijfsleiders krijgen er ook een exclusieve butlerservice in de persoon van Tanguy Gisabo. “Hoe extravaganter hun vragen, hoe liever ik het heb.”

Zeventien jaar lang stond hotel Astoria in de Koningsstraat leeg. Toen het eind 2024 eindelijk opnieuw opende, trok eigenaar Corinthia Hotels resoluut de kaart van de luxe. Behalve de ruim 120 kamers telt het etablissement ook vier penthouses, tot 330 vierkante meter groot en in een enkel geval met eigen gymzaal en massageruimte. Prijs? Tot 22.000 euro per nacht. Het is een vorm van luxe die het Brusselse hotelaanbod tot dan miste.

Klanten die zo diep in de buidel tasten, verwachten naast een gerieflijk appartement ook een vijfsterrenservice. Enter Tanguy Gisabo, tijdens het verblijf van vipgasten hun persoonlijke assistent. “Eigenlijk wou ik altijd al mensen ten dienste zijn. In de Centraal-Afrikaanse Republiek had ons gezin huispersoneel. Als kind fascineerde me dat al, hoe al die verschillende diensten harmonisch kunnen samenspelen.”

"Een goede butler is als een Zwitsers zakmes, dat je voor alles kan gebruiken"

Tanguy Gisabo

butler in het Astoria Hotel

Na een staatsgreep in zijn thuisland verzeilt Tanguy op achtjarige leeftijd in België, waar hij opgroeit in een internaat in de Hoge Venen. “Op aandringen van mijn moeder proefde ik vervolgens van verschillende studies, die me niet overtuigden. Uiteindelijk maakte ik mijn eigen keuze: een butleropleiding in Nederland.”

Tussen de lessen door moeten de aspirant-butlers er een groot landhuis met 130 kamers onderhouden, zelf koken … “Een goede butler is als een Zwitsers zakmes, dat je voor alles kan gebruiken: als chauffeur, bagagist, huishoudmanager of concierge. Een privébutler verschilt daarbij van een hotelfunctie. In dat eerste scenario leid je iemands huishouden en ben je voor alles verantwoordelijk: het personeel, de kredietkaart, de luxeauto's die hij of zij wil exporteren …”

BRZ 20260114 1963 City jobs Tanguy Gisabo butler3

Ivan Put

| Tanguy Gisabo

Bij Astoria richt Tanguy zich op de meest prominente gasten, die de duurste kamers boeken. “Vanavond komt er bijvoorbeeld een erg belangrijke gast uit de zakenwereld. We informeren dan vooraf naar zijn wensen. Zijn sport- en massageprogramma voor morgen zijn al geregeld. En hoewel hij dat niet gevraagd heeft, hebben we in elk van onze drie restaurants toch een tafel gereserveerd, uit voorzorg.”

Nachtelijke manicure

Wat als een gast illegale wensen heeft, zoals toegang tot drugs? Tanguy glimlacht. “Wij geven onze klanten raad, maar zullen nooit de wet overtreden. En Brussel is natuurlijk niet de moeilijkste stad om aan dat soort producten te raken of ze te laten leveren.”

Een butler moet soms snel kunnen schakelen, ondervond de majordome, zoals zijn titel in het Frans luidt. “Een dame die hier al een tijdje verbleef, vertelde me om 18 uur dat ze dringend nog een manicure nodig had. Ik heb iemand gevonden die diezelfde avond nog van 22 uur tot 2.30 uur 's nachts is langsgekomen.”

"Toen Lionel Richie een bepaalde piano wou, liet ik die overkomen naar het hotel. Een collega had het geluk dat meneer Richie hem vervolgens een nummer heeft voorgespeeld”

Tanguy Gisabo

butler in het Astoria Hotel

Onder de vips zitten geregeld bekende showbizznamen. Rihanna, de leden van Coldplay of Lionel Richie, het afgelopen jaar leerde Tanguy hen allemaal persoonlijk kennen. “Lionel Richie had een grote suite gehuurd die zeventien dagen lang zijn uitvalbasis was voor een Europese tour. Van hieruit vertrok hij naar concerten, vaak met zijn privéjet. Mijnheer Richie bleef die hele periode in de tijdzone van de VS leven en was dus vooral s'avonds en ‘s nachts wakker. Als butler pas je dan je uurschema aan.”

Toen de zanger een bepaalde piano wou, stond Tanguy ervoor in dat die overkwam naar het appartement. “Een collega had het geluk dat Richie hem vervolgens een nummer heeft voorgespeeld.”

Een voet in een uitzonderlijk leven

Tanguy herinnert zich de zanger en zijn vrouw als beminnelijke gasten, die niet te beroerd waren om hem persoonlijk te bedanken. “Ze zeiden dat ze zich echt thuis hadden gevoeld en dat het zonder mijn rol nooit zo goed was verlopen. Zulke complimenten raken me veel meer dan een fooi. Die mensen leiden levens die zodanig hors norme zijn, dat ze iemand nodig hebben die hen helpt bij hun persoonlijke noden. Ik ben echt niet starstruck, maar een voet in dat leven zetten, geeft me echt voldoening.”

City jobs

In City jobs toont BRUZZ de mens achter typische en minder typische stadsjobs.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Economie , City jobs , Hotel Astoria , butler