Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belga

| Brussels staatssecretaris voor Leefmilieu en Klimaat Ans Persoons (Vooruit).

Ans Persoons stelt voor dat Brussels Gewest juridische stappen zet tegen vliegroute

© Belga
12/05/2026

Brussels staatssecretaris voor Leefmilieu en Klimaat Ans Persoons (Vooruit) stelt voor dat de Brusselse regering zich aansluit bij de juridische acties van verschillende gemeenten tegen het overmatig gebruik van de lawaaiierige vliegroute RNP-07L. Dat zei ze dinsdagochtend op radiozender BX1.

Koekelberg, Molenbeek, Schaarbeek, Evere en Anderlecht hebben aangekondigd dat ze naar de rechtbank zullen stappen tegen het overmatig gebruik van de aanvliegroute RNP-07. Dat veroorzaakt intens vliegverkeer boven de hoofden van zo'n 450.000 Brusselaars.

Staatssecretaris Persoons gaat de Brusselse regering voorstellen om zich aan te sluiten bij de juridische acties van de gemeenten. Maandagavond kreeg ze namelijk van haar federale collega Jean-Luc Crucke (Les Engagés) te horen dat er op korte tijd niets zal veranderen, zo zei Persoons dinsdagochtend op de Franstalige Brusselse zender BX1.

Wachten op onderzoek

Door de huidige windrichtingen wordt er volgens haar veel te vaak gebruikgemaakt van de omstreden route boven het noorden van Brussel. "Ik heb gisteravond Jean-Luc Crucke ontmoet en dat was een constructief gesprek. Maar we zien dat er op korte termijn niets zal veranderen, omdat ze op onderzoeken wachten. Er moet meer gebeuren op het niveau van de Brusselse regering. Daarom ga ik ook naar de gemeenten om juridische stappen te bespreken."

Persoons denkt eraan om een vordering tot staking in te stellen om juridisch een verandering af te dwingen. "De huidige situatie is onhoudbaar. Ik ga de Brusselse regering dus voorstellen om samen met de gemeenten de federale regering aan te klagen. Onze eis is dat de interpretatie van de wind wordt aangepast en dat de luchtverkeersleider wordt gedwongen om minder snel op deze route uit te wijken", zei ze op BX1.

Ze benadrukte dat Brussel geen vijand is van de luchthaven. "Die moet blijven bestaan, want ze is zo belangrijk voor de werkgelegenheid en de economie in de hoofdstad. Maar de concentratie en het verkeer op deze route moeten herzien worden", aldus nog Ans Persoons.

Regering-Dilliès

Na 613 dagen wachten is er eindelijk een nieuw Brussels regeerakkoord. BRUZZ volgt de ontwikkelingen op de voet.