De daders van de schietpartij aan metrostation Clemenceau op 5 februari 2025 zijn veroordeeld tot 13 jaar en 11 jaar gevangenisstraf. Het vonnis werd vrijdag uitgesproken in de Brusselse correctionele rechtbank.
©
Belga/DVLKO
| Camerabeeld van de schietpartij op 5 februari 2025.
Daders schietpartij Clemenceau krijgen 13 en 11 jaar cel
De schietpartij aan het metrostation was een van de meest opvallende schietincidenten in Brussel in 2025. De schutter vuurde toen een twintigtal kogels af met een AK-47. Die waren gericht op rivaliserende drugdealers uit de Peterboswijk.
Bij de vorige zitting vroeg de procureur een straf van zestien jaar voor hoofdverdachte Y.A. Hij was een tijdlang voortvluchtig nadat hij zijn enkelband doorknipte en was afwezig tijdens de pleidooien.
Vrijdag was Y.A. wel present op het proces, nadat hij op dinsdag 16 juni werd ingerekend door de politie. Zijn aanwezigheid betekent wel dat hij de uitspraak kan aanvechten.
Z.Y., die op het moment van de feiten een M4-geweer bij zich droeg maar het niet gebruikte, werd veroordeeld tot 11 jaar gevangenisstraf.
Een derde beklaagde, J.M., werd veroordeeld tot 3 jaar cel met uitstel. De man van rond de 70 stelde na de feiten zijn huis ter beschikking aan de daders om hun wapens te verbergen.
Lees meer over: Anderlecht , Justitie , Wapengeweld in Brussel , Clemenceau , Brusselse correctionele rechtbank