Door een elektrische storing werkten een tijdlang de veiligheidspoortjes van het Justitiepaleis aan het Poelaertplein niet. Intussen is het probleem verholpen, maar de panne zorgde wel voor vertraging bij meerdere zittingen.
©
Belga
Justitiepaleis was tijdlang niet toegankelijk door elektrische storing
Het probleem deed zich iets na 9 uur voor in een hoogspanningskast. De Regie der Gebouwen schakelde daarop een externe elektricien in die de situatie moest verhelpen. “Het eigen personeel mocht het lokaal immers niet zomaar betreden, aangezien er speciale beveiligde kledij voor nodig is”, klinkt het bij de FOD Justitie.
Tientallen mensen stonden deze ochtend voor het gebouw te wachten, voor gesloten deuren, in afwachting van het moment dat de veiligheidspoortjes weer zouden werken. Sommigen mensen bevonden zich al binnen, gezien ze voor de storing door de veiligheidspoort zijn gegaan.
Op het moment van storing waren al meerdere zittingen aan de gang, waaronder in het Hof van Cassatie, dat vrijdag uitspraak moet doen over een arrest met betrekking tot misdaden tegen de mensheid die door de Belgische staat tijdens de koloniale periode zijn begaan.
Intussen is het probleem verholpen. “Meerdere zittingen liepen door de panne wel vertraging op”, voegt de FOD Justitie nog toe.
Lees meer over: Brussel-Stad , Justitie , Justitiepaleis , FOD Justitie