Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
De gemeentes Sint-Jans-Molenbeek, Jette, Ganshoren, Sint-Agatha-Berchem en Koekelberg vormen samen de politiezone Brussel-West

| Het commissariaat van de politiezone Brussel-West aan de Briefdragerstraat.

Parket eist twee jaar cel voor agent die cocaïne snoof tijdens diensturen

© Chris Verhaeghe - BRUZZ
19/06/2026

De Brusselse procureur des Konings Julien Moinil eist 2 jaar cel voor een politie-inspecteur van de zone Brussel-West die enkele maanden geleden tijdens zijn diensturen werd betrapt op het snuiven van cocaïne in het politiecommissariaat. De man wordt ook verdacht van een diefstal uit een van de kluizen in het politiegebouw.

De twintiger werd in februari van dit jaar betrapt toen hij de toiletten verliet op de gelijkvloerse verdieping van het politiecommissariaat in de Briefdragersstraat. “Een collega merkte op hoe hij ongecontroleerd onder zijn neus wreef”, aldus Procureur Julien Moinil, die als openbaar aanklager optreedt in de zaak. “Op het toilet en op de grond werden restanten van een wit poeder aangetroffen, dat cocaïne bleek te zijn.”

Op zijn proces gaf de politieman toe dat hij cocaïne had gebruikt. “Ik had toen administratieve dienst”, klonk het.

Bij de openbaar aanklager viel die uitleg niet in goeie toonaarden. “De politie heeft als taak om de drugstrafiek tegen te gaan. Met welke legitimiteit kan u hierna nog processen-verbaal opstellen in drugszaken, als u zelf deel uitmaakt van die keten van drugstrafiek? Dit is een grof gebrek aan respect voor de eed die u hebt afgelegd, waarin u heeft gezworen de wet na te leven.”

Diefstal

De politieman in kwestie wordt ook vervolgd voor de diefstal van 525 euro uit een van de kluizen van het politiecommissariaat. Het geld werd vorige zomer in beslag genomen in een onderzoek naar witwassen, maar werd kort nadien gestolen. Volgens het parket blijkt uit de camerabeelden dat de twintiger de enige persoon was die de kluis had geopend en staat zijn schuld dan ook vast.

Openbaar aanklager Julien Moinil eist in totaal 2 jaar cel tegen de politieman, die momenteel geschorst is.

De advocaat van de beklaagde pleitte voor een vrijspraak wat de diefstal uit de kluis betreft. Meester Nathalie Gallant vroeg ter zitting om bijkomend onderzoek, om de beelden grondig te bekijken van de periode waarin het geld was verdwenen. “Ik stel mij ook vragen bij het feit dat de politie-inspecteur die het proces-verbaal heeft opgesteld omtrent de diefstal, dezelfde is die het geld in beslag had genomen en daarna ook de diefstal ontdekte”, klonk het.

Voor het cocaïneluik pleitte de advocate voor een autonome probatiestraf. Het vonnis valt op 16 juli.