Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Begin september 2024: met Euronorm 5 voor dieselwagens zou een nieuwe fase voor de lage-emissiezone (LEZ) in het Brussels Gewest moeten starten

PhotoNews

258 foutieve LEZ-boetes uitgeschreven op kleine maand tijd in Anderlecht

© BRUZZ
11/12/2025

Brussel Fiscaliteit verstuurde tussen 18 september en 9 oktober dit jaar 258 boetes voor inbreuken op de lage-emissiezone (LEZ) op de Henri Simonetlaan in Anderlecht. Een administratieve fout, want die weg ligt buiten de zone. Dat antwoordde Brussels minister van Leefmilieu Alain Maron (Ecolo) op een vraag van Vlaams Belang-parlementslid Bob De Brabandere.

Volgens Brussel Fiscaliteit werden de foutieve boetes pas ontdekt nadat inwoners er vragen over stelden. Ook voegde de gewestelijke instantie toe dat fouten sneller opgemerkt worden wanneer burgers zelf klacht indienen. Absurd, volgens De Brabandere.

“Het gewest voert een streng en repressief mobiliteitsbeleid, maar verwacht van de burger dat die zelf de fouten van de overheid opspoort”, stelt het Brussels parlementslid.

Het incident blijkt geen unicum. De voorbije jaren werden in totaal 275 foutieve LEZ-boetes uitgeschreven. Een opsplitsing per jaar of oorzaak werd echter niet meegedeeld. “Als men niet eens weet hoeveel fouten er jaarlijks zijn, kan men onmogelijk beweren dat het systeem betrouwbaar is”, vindt De Brabandere.

Op de vraag hoe vaak ANPR-camera’s worden gecontroleerd en hoeveel disfuncties er werden vastgesteld, kwam geen duidelijk antwoord volgens het parlementslid. “Als men met automatische boetes werkt, moet men minstens kunnen garanderen dat die camera’s correct functioneren. Maar dat kan in Brussel dus niet.”

Het Vlaams Belang vraagt daarom een onafhankelijke audit van het volledige LEZ-handhavingssysteem, inclusief het camerabeheer, de interne controleprocedures en de foutopsporingsmethodes.