Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

De Gewestelijke Droogtecel van het Brusselse Gewest heeft besloten om code geel voor droogte, de waakzaamheidsfase, aan te houden. Dat laat Leefmilieu Brussel dinsdag weten. Bij code geel wordt de bevolking aanbevolen om niet-essentieel waterverbruik uit te stellen, zoals het wassen van auto's en het besproeien van gazons.

De droogtecel had op 23 juli de waakzaamheidsfase aangekondigd, gezien het gebrek aan neerslag de afgelopen weken. De betrokken actoren, waaronder nutsbedrijf Vivaqua, de Haven van Brussel en Safe.brussels hebben een stand van zaken opgemaakt en besloten om de fase te verlengen.

Volgens de droogte-index van het KMI evolueert de toestand in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest naar een droge toestand. De algemene situatie in België neigt momenteel naar een toestand van 'droog' tot 'extreem droog' en er worden de komende tien dagen geen noemenswaardige neerslaghoeveelheden verwacht.

Verhoogde druk

De drinkwaterlevering door Vivaqua verloopt momenteel normaal. "De aanhoudende droogte en de opeenvolging van hittegolven verhogen echter de druk op de beschikbaarheid van de watervoorraden", klinkt het.

Volgens Leefmilieu Brussel blijven de grondwaterstanden dalen, maar zijn de niveaus gunstig in vergelijking met de jaarlijkse gemiddelden, dankzij neerslag in de winter. Op het kanaal neemt de Haven van Brussel maatregelen om het waterpeil te behouden.

Niet-essentieel waterverbruik

De droogtecel beveelt iedereen aan om niet-essentieel waterverbruik te vermijden of uit te stellen, zoals het wassen van auto's, het vullen van zwembaden, de niet-noodzakelijke reiniging van stoepen en terrassen, en het besproeien van gazons en beplantingen. De aanbeveling geldt zolang de droogtesituatie aanhoudt.

Het risico op bosbranden is momenteel wel zeer hoog. Woordvoerder Pascale Hourman maant de Brusselaars dan ook aan om niet te roken in natuurgebieden en geen afval achter te laten, in het bijzonder glas. Dat kan immers zonlicht versterken en zo vuur veroorzaken.

Op 17 augustus komt de Brusselse droogtecel opnieuw samen, tenzij een noodgeval een eerdere bijeenkomst vereist.