Volgende maandag start Net Brussel met de ophaling van kerstbomen. Nog tot en met vrijdag 16 januari kunnen de Brusselaars hun boom op straat zetten.
© Jean Mattot
| Kunstkerstbomen komen niet in aanmerking. Net Brussel verwacht ongeveer 100 ton aan naaldbomen te verzamelen.
Net Brussel start maandag met ophalen kerstbomen
Nu het nieuwe jaar is aangebroken, wordt het stilaan tijd om de kerstdecoratie op te bergen. Net Brussel organiseert daarom de komende twee weken ophaalrondes voor kerstbomen. Van maandag 5 januari tot en met vrijdag 16 januari mogen de Brusselaars hun kerstboom op straat zetten, op de dag dat het tuinafval wordt opgehaald.
De pot en versieringen moeten verwijderd worden. Alleen het houten kruis mag erop blijven. De bomen mogen ook de doorgang op het trottoir niet belemmeren. Kunstkerstbomen komen niet in aanmerking.
Het grootste deel van de opgehaalde kerstbomen gaat naar het compostcentrum van Net Brussel. Daar worden ze onder meer versnipperd, gefermenteerd en in hopen geplaatst, zodat ze op termijn als bodemverbeteraar kunnen dienen.
Het agentschap verwacht ongeveer 100 ton aan naaldbomen te verzamelen.
Lees meer over: Brussel , Milieu , Net Brussel , kerstbomen , afvalophaling , ophaling
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.