De handelaars, sportclubs en omwonenden van het Zuidpaleis voelen zich niet gehoord over de problemen om metro 3 onder het paleis te bouwen. Ze hekelen het gebrek aan communicatie, coördinatie en inspraak over het verloop van de werken, de schadevergoedingen en de mobiliteitsproblemen. Dat bleek donderdag tijdens de hoorzitting van de bijzondere commissie over het metro 3-project in het Brussels parlement.
©
Belga
| De werf rond het Zuidpaleis heeft een grote impact op de handelszaken, die hun aantal zagen zakken van 300 naar 178.
Handelaars en omwonenden Zuidpaleis: 'MIVB gedraagt zich als een staat binnen de staat'
De bijzondere commissie hoorde donderdag de handelaars, sportclubs en omwonenden van het Zuidpaleis en de omgeving die al jaren is omgevormd tot een omvangrijke bouwwerf. Het ging om Ismael Saouti, ondervoorzitter, en Brahim Tabich, penningmeester bij vzw Palais du Midi Business Center, Nour Eddine Layachi, voorzitter van vzw Stalem, Chico Kebsi, voorzitter van vzw Promo Jeunes, Olivier Deroy, bestuurder van vzw Royal IV Brussels, en Alain Blond van wijkcomité Stalingrad-Lemonnier.
Vooral de vervoersmaatschappij MIVB kreeg het hard te verduren. Zo stelde Nour Eddine Layachi dat de maatschappij bepaalde handelaren bevoordeelde. "De MIVB gedraagt zich als een staat binnen de staat", zei Alain Blond.
De werf rond het Zuidpaleis heeft een grote impact op de handelszaken, die hun aantal zagen zakken van 300 naar 178. De steun was voor de handelaars niet aangepast en willekeurig toegekend. Maar ook op het Brussels Gewest en de stad kwam er heel wat kritiek.
Meer duidelijkheid
De sportclubs wezen er dan weer op dat ze niet ingelicht werden over de verschillende stappen en beslissingen in de werkzaamheden, terwijl ze toch 1.500 mensen bereiken. De verhuizing van de clubs naar een andere locatie is voor de vertegenwoordigers niet evident omdat bijvoorbeeld ook de ouders een belangrijke rol spelen in de werking van de clubs.
Chico Kebsi wees erop dat de 20 werknemers van Promo Jeunes geen gebouw meer hebben om in te werken. "De vzw werd in 1989 opgericht, omdat jongeren niet in openbare gebouwen konden sporten. Zevenendertig jaar later worden ze opnieuw met een weigering geconfronteerd", aldus Kebsi, die nog meegaf dat er in het huidige premetronet nog 10.000 vierkante meter ongebruikte ruimte ligt.
De sprekers drongen aan op meer voorspelbaarheid van de werken, een pact tussen alle actoren en een "Marshall-plan" om de handelaars er weer bovenop te krijgen.
Volgens de recente plannen van de regering-Dilliès zouden de werken over negen jaar afgewerkt zijn.
Lees meer over: Brussel-Stad , Mobiliteit , Metro 3 , Metro 3 , Zuidpaleis
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.