Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

BRUZZ I DVLKO

| De nationale feestdag wordt zoals elk jaar gevierd met een vuurwerkshow in het Jubelpark.

De MIVB zet tijdens het verlengde feestweekend rond de nationale feestdag extra openbaar vervoer in om bezoekers vlot en veilig van en naar de Brusselse festiviteiten te brengen. Dit geldt zowel voor het Bal National op maandag 20 juli als voor de viering van de nationale feestdag op dinsdag 21 juli.

Dat meldt de vervoersmaatschappij dinsdag.

Op maandagavond 20 juli rijden de Noctis-nachtbussen uitzonderlijk ook tijdens de nacht van maandag op dinsdag. "Normaal zijn deze nachtbussen enkel actief op vrijdag- en zaterdagavond, maar voor het Bal National op het Vossenplein, dat jaarlijks zo'n 10.000 bezoekers trekt, wordt een extra nachtaanbod voorzien", duidt MIVB.

Op dinsdag 21 juli worden de vier metrolijnen versterkt om de toestroom van de bezoekers in goede banen te leiden. Tot het einde van de dienst rijdt er om de 7,5 minuten een metro. De laatste ritten zullen rond 1.00 uur 's nachts plaatsvinden.

Ook verschillende tramlijnen krijgen een hogere frequentie en een verlengde dienstverlening. Lijnen 4, 7, 9, 10, 19, 25 en 81 rijden langer, terwijl lijnen 81 en 93 tot het einde van de dienst om de acht minuten rijden. Trams 39 en 44 zullen vanaf 18.00 uur elke vijftien minuten rijden.

Omleidingen

Vanwege het militaire defilé, het traditionele Te Deum in de Sint-Michiels- en Sint-Goedelekathedraal, de festiviteiten in het Warandepark en het avondprogramma met vuurwerk in het Jubelpark, worden sommige tram- en buslijnen tijdelijk omgeleid of ingekort.

Het gaat vooral om lijnen in het stadscentrum en in de buurt van het Jubelpark. Reizigers kunnen de aangepaste dienstregeling raadplegen via de reiswegplanner van de MIVB.

Naast het uitgebreide vervoersaanbod is de MIVB samen met het Trammuseum aanwezig op de Zavel. Daar worden zes generaties Brusselse bussen tentoongesteld ter gelegenheid van honderd jaar busvervoer in de hoofdstad. De eerste duizend bezoekers ontvangen twee gratis toegangstickets voor het Trammuseum.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel , Mobiliteit , Nationale Feestdag , MIVB , vuurwerkshow