Het Agentschap Wegen en Verkeer vernieuwt van maandagochtend 18 mei tot en met zondag 7 juni een brugvoeg op het viaduct van Groot-Bijgaarden op de Brusselse buitenring. Het verkeer rijdt tijdens de werken aan verlaagde snelheid over drie versmalde rijstroken, zo meldt Wegen en Verkeer donderdag. Het Vlaams Verkeerscentrum verwacht verkeershinder door de werken.
©
Belga
| De hinder wordt vooral verwacht op de E40 vanuit Gent richting Brussel en op een deel van de Brusselse buitenring.
Verkeershinder op de Ring vanaf 18 mei door werken aan Groot-Bijgaarden
De hinder wordt vooral verwacht op de E40 vanuit Gent richting Brussel en op een deel van de Brusselse buitenring. "Door de kortere samenvoeging van het verkeer uit Gent en Brussel en de korte invoeglus van de Brusselse buitenring ter hoogte van het knooppunt, kunnen daar snel files ontstaan", klinkt het.
"Dat zal vooral merkbaar zijn in de ochtendspits, maar ook overdag en tijdens de avondspits blijft vertraging mogelijk. Wie kan, vermijdt deze zone best op drukke momenten, past zijn vertrekuur aan of kiest een alternatief."
Drie weken
De werken duren drie weken en worden in twee fases uitgevoerd om de hinder voor het verkeer zo beperkt mogelijk te houden. Van maandag 18 mei tot woensdag 27 mei wordt er gewerkt aan de twee linkse rijstroken. Van woensdag 27 mei tot zondag 7 juni wordt gewerkt aan de afslagstrook van afrit nr. 11 Groot-Bijgaarden en aan de pechstrook.
De bestaande brugvoeg wordt vervangen door een nieuw exemplaar. Brugvoegen zijn flexibele stroken in het wegdek, die ervoor zorgen dat de weg mee kan bewegen. Door temperatuurverschillen of zwaar verkeer kan een brug uitzetten of krimpen. De brugvoegen zorgen ervoor dat het asfalt niet scheurt of omhoogkomt.
Lees meer over: Brussel , Mobiliteit , E40 , Agentschap Wegen en Verkeer , Groot-Bijgaarden , verkeershinder , Viaduct , Brussel Kort