Met het initiatief ‘Klas in Actie’ voorziet de Vlaamse Gemeenschapscommissie in totaal 785.060 euro aan subsidies voor het Nederlandstalige onderwijs, verspreid over 181 scholen. Dat bedrag is bedoeld voor educatieve projecten in samenwerking met externe partners.
©
Saskia Vanderstichele
| Beeld ter illustratie.
181 Nederlandstalige scholen krijgen extra steun voor educatieve activiteiten
Scholen uit het basis- en secundair onderwijs kunnen aanspraak maken op de subsidie. Uiteenlopende activiteiten kunnen er mee georganiseerd worden. Het gaat onder meer om talentenweken, toneelvoorstellingen of workshops rond sport of muziek. De steun kan ook aangewend worden voor meerdaagse uitstappen binnen ons land.
Met het initiatief wil de VGC “bijdragen aan de culturele en sportieve ontwikkeling van de Brusselse jeugd, en scholen helpen om de maximumfactuur voor ouders te respecteren”. 143 basisscholen en 38 secundaire scholen maken dit jaar gebruik van de subsidie.
“Deze activiteiten en partnerschappen met externe organisaties zorgen ervoor dat een stukje van de wereld wordt binnengebracht in de schooltijd”, klinkt het nog bij VGC-collegelid Dirk De Smedt (Open VLD). “Ze bieden een belangrijke leerervaring, inspiratie en afwisseling en helpen bij het creëren van een positief leerklimaat.”
Lees meer over: Brussel , Onderwijs , VGC , Dirk De Smedt