Sibelga en het Institut Technique Supérieur Cardinal Mercier (ITSCM) in Schaarbeek hebben samen een opleiding uitgewerkt om toekomstige technici klaar te stomen voor een job bij Sibelga. De netbeheerder kampt namelijk met een tekort aan technische profielen. “Jobs die met de energiedistributie te maken hebben, vergen heel specifieke competenties.”
©
Sibelga
| Er worden ook Sibelga-medewerkers ingeschakeld voor bepaalde modules.
Sibelga start opleiding om tekort aan technici op te vangen
Momenteel is het bedrijf op zoek naar een vijftiental technici en opleiders omdat "de energietransitie uitdagingen met zich meebrengt". Om die noden op te vangen werkte Sibelga samen met het Institut Technique Supérieur Cardinal Mercier (ITSCM) een opleiding uit.
Vijftien kandidaten kunnen vanaf september 2026 een traject van vier maanden volgen in Schaarbeek. Een stevige basiskennis van elektriciteit is vereist om te kunnen beginnen. De opleiding is in het Frans en de selectiegesprekken vinden plaats tussen eind augustus en midden september.
Motivatie
“Jobs die met de energiedistributie te maken hebben, vergen heel specifieke competenties. Dat leer je niet altijd in een klassieke cursus. Deze opleiding biedt onze leerlingen de kans om rechtstreeks in contact te komen met de realiteit op het terrein en de technologieën die in de sector worden gebruikt”, zegt David Lemaire, directeur van het ITSCM.
De opleiding combineert technisch onderwijs met praktische workshops. Voor bepaalde modules worden Sibelga-medewerkers ingeschakeld. Zij verzorgen lessen over veiligheid, geven informatie over het materiaal dat op het net wordt gebruikt en begeleiden deelnemers tijdens "situatiebenaderingen aan de hand van virtual reality".
Na de opleiding kunnen deelnemers de technische aanwervingstesten van Sibelga afleggen en indien ze slagen mogen ze meteen bij de netbeheerder aan de slag. Sibelga zegt bij de aanwervingen niet enkel naar de technische competenties te kijken. "We zoeken ook naar personen die gemotiveerd zijn om bij te leren en te groeien.”
Lees meer over: Brussel , Schaarbeek , Onderwijs , Sibelga , opleiding , Institut Technique Supérieur Cardinal Mercier , technische beroepen , elektriciteit