Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Photo News

| Brussels minister van Begroting Dirk De Smedt (Anders)

Be Home-premie wordt verdubbeld: 'Meer financiële ademruimte voor gezinnen'

© Belga
18/06/2026

Vanaf 2027 verdubbelt de Be Home-premie, een belastingvermindering voor Brusselaars die eigenaar zijn van de woning waarin ze zelf wonen. Dit jaar bedraagt de premie nog 164 euro, maar volgend jaar gaat die dus naar 328 euro, meldt Brussels minister van Financiën Dirk De Smedt (Anders).

De beslissing van de Brusselse regering moet wonen in de hoofdstad betaalbaarder maken. "Voor veel Brusselaars blijven de woonkosten een grote uitdaging", vindt De Smedt. "Met de verdubbeling van de Be Home-premie geven we gezinnen wat meer financiële ademruimte. Wie in Brussel woont en investeert in een eigen woning, mag daar ook iets voor terugkrijgen."

Jaarlijks genieten zo'n 200.000 Brusselaars van de premie. De verdubbeling was overeengekomen in het regeerakkoord. De ontwerptekst gaat voor advies naar de Raad van State en de sociale partners, om nadien een tweede keer op de regeringstafel te passeren.

Regering-Dilliès

Na 613 dagen politieke impasse heeft Brussel een nieuwe regering. BRUZZ volgt de regering-Dilliès, haar beleid en de politieke ontwikkelingen op de voet.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel , Politiek , Regering-Dilliès , Dirk De Smedt , Brusselse ministerraad , Be Homepremie