Belfius blijft tot midden 2031 de kassier van het Brussels Gewest. De kredietlijn die de bank ter beschikking stelt wordt opgetrokken van 50 tot 250 miljoen euro. Dat meldt minister van Financiën Dirk De Smedt (Anders) maandag nadat de Brusselse regering de gunning goedkeurde.
©
Photonews
| Belfius blijft tot midden 2031 de kassier van het Brussels Gewest.
Belfius blijft tot 2031 kassier van Brussels Gewest met kredietlijn van 250 miljoen
Lees ook: Belfius geeft Brussels Gewest extra mogelijkheid om te lenen ter waarde van 1 miljard euro
In november 2025 raakte bekend dat Belfius eind dat jaar zou stoppen als huisbankier of kassier. Een maand later engageerde de bank zich om het contract toch nog tot eind 2026 te verlengen. Maar de kredietlijn werd teruggebracht van 500 naar 50 miljoen.
Het nieuwe kassierscontract gaat in op 1 januari 2027 en loopt tot en met 30 juni 2031. Het contract kan nadien tweemaal met één jaar worden verlengd in onderling akkoord. Belfius stelt een kredietlijn van 250 miljoen euro ter beschikking van het Gewest.
Een essentiële voorwaarde voor het behoud van de kredietlijn is dat het Brussels Gewest het meerjarig begrotingstraject strikt respecteert. Dat houdt in dat het begrotingstekort dit jaar beperkt wordt tot 957 miljoen euro om geleidelijk te dalen tot nul euro in 2029.
Extra leencapaciteit
Daarnaast stemde de Brusselse regering donderdag in met de uitbreiding en verhoging van het thesauriebewijzenprogramma tot 15 miljard euro. Dat is een financieringsprogramma waarbinnen een gewest regelmatig kortlopende leningen kan aangaan door thesauriebewijzen uit te geven aan investeerders, met als doel tijdelijke kasbehoeften of liquiditeitstekorten te financieren.
Zo krijgt het Gewest extra leencapaciteit op de financiële markten, bovenop de bestaande mogelijkheden. Het gaat hierbij niet om een lening van Belfius zelf, maar om een uitbreiding van het kader waarbinnen het Gewest op de markten financiering mag aantrekken.
Binnen het thesauriebewijzenprogramma zijn er twee belangrijke financieringsinstrumenten: een Commercial Paper (CP), een kortlopend programma om tijdelijke kasbehoeften te financieren en een Medium Term Notes-programma (MTN) een financieringsprogramma voor de middellange en lange termijn dat dient voor meer structurele financieringsbehoeften.
Lees meer over: Brussel , Politiek , Economie , Regering-Dilliès , Dirk De Smedt , Belfius , begrotingstekort , Brusselse regering