Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
13 juli 2022: Cristina Amboldi, vice- en algemeen directeur van Actiris, de officiële instantie die instaat voor vorming en begeleiding van werklozen in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

| Cristina Amboldi, toen nog algemeen directeur bij Actiris (archief).

Cristina Amboldi, ex-directeur van Actiris, gaat aan de slag bij het kabinet-Dilliès

© Belga - BRUZZ
04/05/2026

De voormalige algemeen directeur van Actiris, Cristina Amboldi, is maandag aan de slag gegaan bij het kabinet van de Brusselse minister-president Boris Dilliès (MR). Ze begint er als adviseur voor het beleid rond professionele vormingen, zo maakte Dilliès maandagmiddag bekend.

Amboldi nam eind maart ontslag bij Actiris. Ze wees toen op het ontbreken van een adequaat werkkader om haar taak voort te zetten en uitte felle kritiek op het gebrek aan aandacht van de politieke wereld voor de aanbevelingen van hoge ambtenaren.

In 2021 eindigde Cristina Amboldi nog als hoogst gerangschikte kandidaat bij de aanwervingsprocedure voor de algemene directie van Actiris. Als tweede eindigde Olivia P'tito, algemeen directeur van Bruxelles Formation en tegenwoordig burgemeester van Koekelberg. In februari 2022 wendde P’tito zich tot de Raad van State, omdat zij van mening was dat de procedure niet onpartijdig was verlopen.

Omstreden aanstelling

Het administratieve rechtscollege gaf P’tito gelijk en vernietigde de benoeming van Cristina Amboldi in juni 2025.

Amboldi, voormalig adjunct-kabinetschef van de toenmalige Brusselse minister van Werk, Bernard Clerfayt (Défi), werd er namelijk van beschuldigd dat zij eerder dan de andere kandidaten toegang had gehad tot de documenten van de selectieprocedure. Uiteindelijk werd zij afgelopen november aangesteld als tijdelijk directeur voor een hernieuwbaar mandaat van zes maanden.

Maar sinds maandag is Amboldi aan de slag binnen het kabinet van Dilliès.

"Gezien de ambitieuze doelstellingen op het gebied van werkgelegenheid en professionele opleidingen - met name het bereiken van een werkgelegenheidsgraad van 70 procent in Brussel - is het essentieel om de beste mensen om ons heen te hebben. Cristina Amboldi beschikt dankzij haar ervaring over een uitstekende kennis van technische dossiers en een grondige expertise in kwesties rond werkgelegenheid en beroepsopleiding", zo klinkt het in een korte verklaring van het kabinet van de Brusselse minister-president.

Regering-Dilliès

Na 613 dagen wachten is er eindelijk een nieuw Brussels regeerakkoord. BRUZZ volgt de ontwikkelingen op de voet.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel , Politiek , Regering-Dilliès , Cristina Amboldi , Boris Dilliès , Olivia P'tito , beroepsopleidingen , Actiris , Raad van State , Bernard Clerfayt