Voor Ahmed Laaouej, Brusselse minister van Plaatselijke Besturen en voorzitter van de Brusselse PS, is het dreigement van de MR om een aanzienlijk deel van de financiering van de gewestelijke huisvestingsmaatschappij BGHM te blokkeren, slechts een ‘afleidingsmanoeuvre’. “Niemand laat zich voor de gek houden”, denkt Laaouej.
©
Belga
| Brussels minister van Sociale Actie en Plaatselijke Besturen Ahmed Laaouej (PS).
Laaouej noemt blokkering van miljoenen voor BGHM door Bouchez een ‘afleidingsmanoeuvre’
De uitspraken van Bouchez doet hij niet toevallig “in een periode wanneer peilingen worden afgenomen”, zo denkt de PS-minister, en moeten “de 10 miljard die Arizona moet vinden, doen vergeten”.
“Brussel heeft behoefte aan goed beleid en niet aan verstrikt raken in zinloze polemieken”, zei de PS-minister maandagochtend in een interview op de Franstalige radiozender Bel RTL.
131 miljoen euro
Laaouej herinnerde eraan dat het Brusselse regeerakkoord, dat zowel door de MR als de PS is ondertekend, voorziet in een herfinanciering van de BGHM. Volgens hem zou het blokkeren van de eerste schijf van 131 miljoen euro van een totale herfinanciering van 400 miljoen euro over vier jaar – waar de MR-voorzitter afgelopen donderdag mee dreigde – als enige gevolg hebben “dat bepaalde aannemers achterblijven met onbetaalde facturen”.
De Franstalige liberalen blokkeren de investering zolang de PS Lotfi Mostefa laat aanblijven als voorzitter van de socialehuisvestingsmaatschappij Anderlechtse Haard. Mostefa wordt namelijk beschuldigd van cliëntelisme en het uitoefenen van druk bij de toewijzing van sociale woningen. Deze wanpraktijken kwamen aan het licht door een reportage van het VRT-programma Pano.
Maar volgens de PS is daar niets van aan. Laaouej voerde aan dat er een parlementaire onderzoekscommissie over het thema had plaatsgevonden en dat er een gerechtelijk onderzoek loopt. "Hij (Mostefa, red.) beweert onschuldig te zijn. Hij heeft intern open kaart gespeeld en de nodige transparantie geleverd”, beweerde de minister op de radio.
Lees meer over: Anderlecht , Brussel , Politiek , Anderlechtse Haard in opspraak , Ahmed Laaouej , Georges-Louis Bouchez , BGHM , sociale huisvesting , Anderlechtse Haard , Lotfi Mostefa