De socialistische onderwijsvakbond SETCa-SEL roept zijn leden op om te staken bij de start van het nieuwe schooljaar. De bond wil dat de Franstalige gemeenschapsregering "een geste" doet om haar engagement om uit de crisis te komen te bewijzen. "Een crisis die ze zelf heeft veroorzaakt", klinkt het.
©
BRUZZ
| De besparingen binnen het Franstalig onderwijs zorgen voor een golf van protest.
Vakbond roept op tot actiedag in Franstalig onderwijs bij start nieuw schooljaar
In Franstalig België protesteert en staakt het onderwijsveld al weken tegen de geplande besparingsmaatregelen van onderwijsminister Valérie Glatigny (MR). Begin deze maand liep een demonstratie in het centrum van Brussel uit de hand, met verschillende arrestaties tot gevolg.
En de acties zijn nog niet voorbij, als het van de socialistische onderwijsbond SETCa-SEL afhangt. Die roept zijn leden op om ook bij het begin van het schooljaar in het Franstalig onderwijs - 24 augustus - het werk neer te leggen. Voor het hoger onderwijs organiseert de bond zo'n actiedag op 14 september.
Lees meer over: Brussel , Politiek , Onderwijs , Protest Franstalig onderwijs , setca , Franstalig onderwijs , Besparingen Franstalig onderwijs , terug naar school