Visit.brussels zal het met 37 medewerkers minder moeten stellen, zo meldt Le Soir. Het gaat om bijna een kwart (23 procent) van het personeelsbestand bij het Brusselse agentschap voor Toerisme. De regering-Dilliès rekent daarvoor op vrijwillig vertrek. Er vallen geen naakte ontslagen.
© Peter Dhondt/BRUZZ
| Onder meer het Irisfeest werd dit jaar al ingekort met één dag als besparing.
Visit.brussels moet een kwart van personeel inleveren
Al eind maart werd duidelijk dat visit.brussels stevig zal moeten besparen van de regering-Dilliès, maar het was nog niet bekend welke gevolgen dit zou hebben. Le Soir meldt dat er nu een voorakkoord is bereikt tussen visit.brussels, de vakbonden en het kabinet van Brussels minister-president Boris Dilliès (MR), bevoegd voor Toerisme.
Het kabinet-Dilliès bevestigt dat, maar meldt dat er nog binnen de regering gesproken moet worden over de hervormingen.
3 miljoen
Concreet moet het agentschap het met 3 miljoen euro minder stellen dit jaar, minder dan de 5,7 miljoen die werd gevreesd in maart. In 2028 wordt de besparing aangescherpt tot 5 miljoen en in 2029 gaat het om 6 miljoen minder. Daarnaast voorziet de regering ook een transversale besparing, door verschillende diensten samen te voegen en taken die elk agentschap apart voor zijn rekening neemt, te laten uitvoeren door een nieuwe pijler.
Bij visit.brussels zou die tweede oefening in 2026 nog eens zo'n 2,7 miljoen euro moeten opbrengen, en tegen 2029 zelfs 8 miljoen. Uiteindelijk wil de regering dat het agentschap het met een dotatie van 12 miljoen euro per jaar kan stellen, zo’n 10 miljoen minder dan in 2025.
Opvallend: die grote afslanking moet grotendeels worden bereikt door werknemers die vrijwillig vertrekken of met pensioen gaan niet te vervangen. Binnen het regeerakkoord is namelijk afgesproken dat de besparingen niet mogen leiden tot naakte ontslagen. Volgens het kabinet-Dilliès kan Visit Brussels het met 37 personeelsleden minder stellen, 29 medewerkers vertrekken al volgende maand. Nog eens negen anderen stoppen in 2027 bij het agentschap.
Kerntaken
Visit.brussels kreeg voor 2025 nog zo’n 22,4 miljoen euro van het Brussels Gewest. Het genereerde ook zo’n 9 miljoen euro aan eigen inkomsten, onder meer via ticketverkoop, sponsoring en zaalverhuur, zo meldt Geert Cochez, vice-CEO bij het agentschap, aan BRUZZ. “Wij hebben vanuit de regering de opdracht gekregen om ons op onze kerntaken te focussen, en nemen daar de nodige maatregelen voor”, legt hij verder uit. Hij bevestigt verder dat er in januari van dit jaar 159 medewerkers aan de slag waren bij visit.brussels.
Over de besparingen en de geplande reorganisatie van het agentschap geeft hij verder niets mee, aangezien volgens hem daarover nog gesprekken lopen. Ook bij het kabinet valt te horen dat er nog enkele details moeten worden afgestemd binnen de regering.
Ook over de concrete gevolgen voor de werking van visit.brussels is nog weinig duidelijk. Het agentschap is onder meer betrokken bij de organisatie van de Brussels Pride, het lichtfestival Bright Brussels en het Irisfeest.
Wel is al bekend dat het agentschap het toerismekantoor op het Koningsplein heeft gesloten. Volgens Le Soir sluit vanaf juli ook het kantoor op de Grote Markt.
Lees meer over: Brussel , Politiek , visit brussels , Boris Dilliès , Brussels toerisme , besparingen