Op café gaan of een dürüm bestellen zal in een groot deel van Kuregem niet meer mogelijk zijn na 21.00 uur. In de wijk rond Clemenceau moeten alle handelszaken ’s nachts de deuren dichthouden van 21.00 tot 05.00 uur. Met die maatregel wil burgemeester Fabrice Cumps (PS) van Anderlecht de drugsoverlast aanpakken.
Fabrice Cumps (PS), burgemeester van Anderlecht, past zijn drugsbeleid aan naargelang de noden van de wijk.
Anderlecht wil alle handelszaken rond Clemenceau sluiten na 21.00 uur
De maatregel staat vrijdag in La Dernière Heure en wordt door burgemeester Cumps bevestigd aan BRUZZ. Het schepencollege heeft al groen licht gegeven, maar de gemeenteraad moet er op 6 november nog over stemmen. Eens de maatregel is goedgekeurd, treedt ze in werking tot minstens 6 februari.
De sluitingsplicht van 21.00 tot 05.00 uur geldt niet voor apotheken, maar wel voor alle andere handelszaken in de wijk. Het gaat voornamelijk om cafés, snackbars en nachtwinkels. “Met het sluitingsuur om 21.00 uur krijgen buurtbewoners nog de kans om iets te gaan drinken of een snack te bestellen. Voor de nachtwinkels die normaal om 18.00 uur opengaan, zullen we een vroeger openingsuur voorstellen rond de middag,” aldus Cumps.
De maatregel zal niet alleen aan het Clemenceauplein gelden, maar in een groter deel van Kuregem. De perimeter omvat het centrale gedeelte van Kuregem: van aan het Baraplein, tot aan de Anderlechtsesteenweg, de Bergensesteenweg en de De Fiennesstraat. Handelaars die de maatregel niet naleven riskeren een boete van 500 euro.
Hotspot
“Deze maatregel kadert in de strijd tegen overlast binnen het hotspotbeleid. In Peterbos gaat het voornamelijk om cocaïne, met gebruikers die we kunnen sanctioneren, omdat ze daar de middelen voor hebben. Maar aan Clemenceau gaat het om een armer publiek dat voornamelijk crack gebruikt,” zegt Cumps.
En die druggebruikers zorgen volgens de burgemeester nog steeds voor veel overlast in de wijk, die begin dit jaar nog geteisterd werd door een golf van schietpartijen. Het gaat dan onder meer om wildplassen, vechtpartijen, openbaar druggebruik en buurtbewoners die worden lastiggevallen. Volgens een politierapport van de politiezone Zuid neemt de onleefbaarheid in de wijk vooral na 20.00 uur toe.
“De concentratie van handelszaken die ’s nachts open zijn, zorgt voor een soort van gemak," aldus Cumps. "Daardoor is de wijk een ontmoetingsplek geworden. Er zijn winkels die bijvoorbeeld flesjes ammoniak verkopen (een product dat gebruikt wordt om van cocaïne crack te maken, red.). We gaan met deze maatregel niet de wereldwijde drugshandel bestrijden, maar we willen terug voor rust in de wijk zorgen.”
©
BRUZZ | (kaartgegevens OpenStreetMap)
Lees meer over: Anderlecht , Brussel , Samenleving , Clemenceau , Kuregem , Drugsoverlast , hotspot , nachtwinkel