Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Brandweer van Brussel

| De brandweer is maandag uitgerukt voor een brand in een woontoren in de Modelwijk.

Brand uitgebroken in de liftschaft van een woontoren in de Modelwijk

TB
© BRUZZ
22/06/2026
Updated: 22/06/2026 15.38u

In de kelderruimte van een woontoren in de Modelwijk in Laken is maandagmiddag brand uitgebroken. Dat meldt de Brusselse brandweer. Het vuur sloeg over naar de liftschacht, maar is intussen geblust.

Die hulpdiensten zijn maandag rond 13.30 uur opgeroepen voor de brand in een sociale woontoren aan de Modelwijksquare die 18 verdiepingen telt, zo laat de brandweer weten.

Daar stelden ze vast dat het vuur was ontstaan op een tussenverdieping tussen de kelder en het gelijkvloers, zo meldt Walter Derieuw van de Brusselse brandweer. Daarop is het vuur overgeslagen naar de liftkoker. "De vlammen reikten kortstondig tot aan de tweede verdieping." De brand veroorzaakte ook een rookpluim die in de wijde omtrek te zien was.

"Bij aankomst waren verschillende bewoners al spontaan geëvacueerd. Door het vuur raakte een appartement in renovatie beschadigd op de eerste verdieping, en zijn verschillende ramen gebarsten op de tweede", zo zegt Derieuw. "Ook de lift van het gebouw is beschadigd en voorlopig buiten gebruik."

De woontoren is in het beheer van de sociale huisvestingsmaatschappij Lakense Haard. "Die heeft beloofd om de lift snel te herstellen, en zal ook de gebarste ramen verwijderen", klinkt het.

Bij de brand vielen geen slachtoffers. Hoe het vuur is kunnen ontstaan, is momenteel nog niet duidelijk.