Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Photonews 

Brusselaars eten vaker vegetarisch dan Vlamingen en Walen en hebben ook hogere verwachtingen van het plantaardige aanbod in de horeca en supermarkten. Dat blijkt uit een enquête van onderzoeksbureau iVOX in opdracht van vzw ProVeg.

In totaal werden 2.000 Belgen bevraagd, waarvan 205 Brusselaars. 88 procent van de Brusselaars eet minstens één keer per week vegetarisch, tegenover 84 procent van de Vlamingen en 79 procent van de Walen.

Daarnaast consumeert een kwart van de Brusselaars meerdere keren per week plantaardige alternatieven, tegenover 20 procent in Vlaanderen en 16 procent in Wallonië. In Brussel zijn er ook meer echte vegetariërs. 14 procent zegt nooit vis of vlees te eten, tegenover maar 5 procent in de rest van het land.

Op retailvlak is Brussel tot slot een markt met hogere verwachtingen. Een derde van de Brusselaars zegt van supermarkt te willen veranderen voor een ruimer plantaardig aanbod. 19 procent mist specifieke producten in het aanbod, zoals plantaardige ei-vervangers.