Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
1840 SUPERMARKT LIDL-Ninoofsesteenweg

| Supermarkt Lidl op de Ninoofstesteenweg.

Brusselse Lidl-supermarkten zetten veiligheidsslot op gerookte zalm

Stef Pennemans
03/12/2025

In verschillende Lidl-supermarkten in Brussel krijgt de gerookte zalm sinds een paar maanden extra beveiliging. De test moet uitwijzen of opvallende veiligheidssloten helpen tegen winkeldiefstal.

Hye Kim, een Koreaanse vrouw die in België woont, uit op TikTok haar verbazing over de beveiligingsmaatregelen in een Antwerpse Lidl. Ze filmt de visafdeling, waar de pakken gerookte zalm een groot, geel slot kregen. “We hebben officieel het punt bereikt waarop het avondeten een veiligheidsslot nodig heeft”, schrijft ze.

Het gaat over een testproject, bevestigt de woordvoerder van supermarktketen Lidl aan Het Nieuwsblad. “We voeren de test uit in een tiental supermarkten in Brussel, Vlaanderen en Wallonië. We kozen voor filialen waar het probleem van winkeldiefstal het grootst is.”

“Naast de sterkedranken, waar al sloten op zaten, zien we dat de Noorse zalm opvallend vaak gestolen wordt, omdat het een van de duurdere producten is.” Een pak gerookte zalm kost bij Lidl 5 à 6 euro. “We zijn een budgetketen, bij ons is dat een van de hogere prijzen.”

Het gele slot wordt aan de kassa verwijderd door een medewerker. Zo niet gaat er een alarm af. “Op termijn bekijken we of het veiligheidsslot een efficiënt hulpmiddel tegen diefstal is en of we de maatregel verder uitrollen, nationaal of regionaal.”

Buiten België beveiligen supermarktketens voedingswaren al langer. Volgens de BBC bood de Britse supermarkt Co-op Nespresso-koffie aan in een plastic veiligheidskoffer. In de VS beveiligt Walmart zijn steaks sinds dit jaar met zakjes van staaldraad en een slot.