David Weytsman heeft zijn vertrek aangekondigd als voorzitter van Vivaqua. Hij wil focussen op zijn voorzitterschap bij de Brusselse MR-afdeling en het OCMW van de Stad Brussel. Gabriel Persoons (MR) wordt de nieuwe voorzitter. Dat besliste de raad van bestuur van Vivaqua woensdag.
©
Vivaqua
| Gabriel Persoons (rechts) naast Laurence Bovy, de CEO van Vivaqua (links).
David Weytsman stopt als voorzitter Vivaqua, Gabriel Persoons vervangt hem
Weytsman werd in maart 2025 benoemd tot voorzitter van de Brusselse waterintercommunale Vivaqua en kondigde onlangs aan te stoppen. Hij is momenteel voorzitter van het OCMW in Brussel-Stad en werd in april dit jaar verkozen als nieuwe voorzitter van de Brusselse MR.
“Ik heb tijdens de hele verkiezingscampagne aangekondigd dat ik keuzes zou maken om tijd vrij te maken voor mijn mandaat als voorzitter van de MR Brussel. Als je de dingen goed wilt doen, moet je daar de tijd voor nemen", zei David Weytsman vorige week nog aan La Libre.
Gabriel Persoons (MR), die de nieuwe voorzitter van Vivaqua wordt, is er al sinds februari 2019 bestuurder. In maart 2025 werd hij voorzitter van het audit- en risicocomité.
'Grondige kennis'
Laurence Bovy, CEO van Vivaqua, wil Weytsman bedanken voor zijn inzet voor het bedrijf. "Hij was betrokken bij verschillende dossiers die bepalend waren voor de toekomst van het bedrijf, waaronder de herkapitalisatie van Vivaqua." Midden juni maakte de Brusselse regering bekend dat het 180 miljoen euro investeert in Vivaqua en voor 49 procent aandeelhouder wordt.
Verder heet Bovy Persoons van harte welkom. “Zijn ervaring en grondige kennis van de strategische dossiers vormen waardevolle troeven om Vivaqua te begeleiden bij de volgende stappen in zijn ontwikkeling."
Persoons reageert blij op het vertrouwen van de raad van bestuur. “Ik ben me ten volle bewust van de uitdagingen die Vivaqua en de hele watersector de komende jaren te wachten staan: investeringen, klimaattransitie, weerbaarheid van de infrastructuur en behoud van een kwaliteitsvolle dienstverlening voor iedereen.”
Lees meer over: Brussel , Samenleving , Politiek , David Weytsman , Gabriel Persoons , Vivaqua , MR , Laurence Bovy