De Europese Commissie wil 7,5 miljoen euro vrijmaken om de 3.414 werknemers die hun job verloren door de sluiting van Audi Brussels naar een nieuwe baan te begeleiden. Dat heeft de Commissie vrijdag bekendgemaakt.
©
Belgaimage
| Het Europese geld komt uit het zogenaamde globaliseringsfonds. Daarmee steunt de Europese Unie werknemers die hun job verloren als gevolg van grootschalige herstructureringen.
Europese Commissie wil 7,5 miljoen euro vrijmaken voor ontslagen werknemers Audi
Met de stopzetting van de productie van de Q8 e-tron viel in februari vorig jaar definitief het doek voor de activiteiten van Audi in Brussel. Daardoor verloren niet enkel de werknemers van de fabriek hun job, ook bij de toeleveranciers gingen honderden banen verloren.
De Commissie stelt nu voor om 7,5 miljoen euro vrij te maken om de 2.580 voormalige werknemers van Audi en de 834 ontslagen werknemers bij de toeleveranciers te helpen bij de zoektocht naar een nieuwe job, bijvoorbeeld via programma's voor loopbaanbegeleiding, beroepsopleidingen of steun bij het starten van een eigen zaak.
Tewerkstellingscel
Na de sluiting van de fabriek werd meteen een tewerkstellingscel opgericht. In oktober waren al bijna duizend van de 3.414 werknemers opnieuw aan de slag. De Europese steun, die nog goedgekeurd moet worden door het Europees Parlement en de lidstaten, kan met terugwerkende kracht de reeds gemaakte kosten dekken.
De Europese steun is goed voor 85 procent van het tewerkstellingsprogramma. België past 1,3 miljoen euro bij.
Het Europese geld komt uit het zogenaamde globaliseringsfonds. Daarmee steunt de Europese Unie werknemers die hun job verloren als gevolg van grootschalige herstructureringen.
Sinds de oprichting in 2007 is 727 miljoen euro uitgekeerd ten behoeve van meer dan 180.000 mensen.
Nieuwe eigenaar
Sinds de sluiting van Audi Brussels wordt er gezocht naar een nieuwe eigenaar voor de site. Begin vorig jaar bracht defensieminister Theo Francken er een bezoek met het oog op een mogelijke vestiging van een defensiebedrijf. Of dat daadwerkelijk de bestemming wordt van de site is nog niet duidelijk. Wel lopen er gesprekken met een potentiële koper.
“Er zijn onderhandelingen bezig, maar meer kunnen we daar nu nog niet over zeggen", aldus makelaar Mathieu Opsomer, die het verkoopproces begeleidt. "Het gaat om een erg groot dossier en het is in het belang van alle partijen om pas te communiceren zodra de overeenkomst definitief is".
Lees meer over: Vorst , Samenleving , Politiek , Audi Brussels , Europese Commissie , globaliseringsfonds
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.