Verschillende bekende cafés in Sint-Gillis, waaronder Brasserie Verschueren, L'Amère à boire en Le Louvre, moeten een maand lang tussen 22.00 uur en 08.00 uur de deuren sluiten. Dat komt omdat ze gemeentelijke sancties hebben opgelopen voor het te lang openhouden van hun terras met nachtlawaai als gevolg.
Interview met burgemeester van Sint Gillis, Jean Spinette (PS) en de eigenaar van Brasserie Verschueren.
Gemeente Sint-Gillis verdedigt sancties tegen enkele iconische cafés wegens overlast
De betrokken zaken vinden de maatregelen buiten alle proportie, maar de gemeente verdedigt het beleid, dat geldt voor alle bars in Sint-Gillis.
Burgemeester Jean Spinette (PS) legt uit dat terrassen doordeweeks om middernacht en in het weekend om 1.00 uur moeten worden binnengehaald. Volgens hem bestaat deze regel al lang in Sint-Gillis. “We krijgen veel klachten van buurtbewoners die ’s nachts niet kunnen slapen. Daarom hebben we samen met de politie actie ondernomen. Tijdens die actie hebben we vastgesteld dat sommige cafés nog meer dan een half uur na sluitingstijd open waren. De regels moeten voor iedereen gelden.”
Bij een eerste overtreding kan een zaak al een nachtelijke sluiting van 22.00 uur tot 08.00 uur oplopen gedurende een maand. Maar dat kan verlengd worden tot drie maanden, als er opnieuw een inbreuk wordt vastgesteld. Blijkt de zaak de regels nogmaals te overtreden, dan kan in het ergste geval een volledige sluiting van een maand worden opgelegd. “Het is niet de bedoeling om de horeca te verstikken, maar ik krijg veel berichten en klachten van omwonenden”, legt de burgemeester uit.
“De klachten over nachtlawaai komen al twee jaar binnen. Maar de politie had het de voorbije periode erg druk met de aanpak van drugsdealers in de gemeente. Nu de situatie wat rustiger is, hebben we opnieuw de ruimte om ook tegen geluidsoverlast op te treden", meent Spinette.
De gemeente heeft onlangs al soortgelijke sancties opgelegd aan cafés in onder meer de Waterloosesteenweg, de Alsembergseesteenweg en aan de Bareel van Sint-Gillis. The Queen's, een bar aan de Bareel, is door zo'n sanctie volledig gesloten.
Maar op Facebook hebben L'Amère à boire en Brasserie Verschueren bezwaar gemaakt tegen beslissingen. Die werd volgens hen zonder waarschuwing of overleg opgelegd.
L'Amère à boire (aan de Paul Dejaerlaan) vermeldt daarbij dat het om 22.00 uur moest sluiten na een bezoek van de politie om 1.41 uur, terwijl het terras volgens het café net werd opgeruimd. Brasserie Verschueren (aan het Sint-Gillisvoorplein) geeft aan te zijn bestraft omdat het terras om 1.35 uur, tijdens “een eerste avond met mooi weer”, nog gedeeltelijk open was, en is erg kritisch voor de sanctie die volgens de zaak "ernstige gevolgen voor het personeel" heeft.
De gemeente werkt intussen aan de opstelling van een nachtcharter. In Elsene, ook een gemeente met een druk nachtleven, wordt vrijdag het nieuwe avond- en nachtbeleid voorgesteld.
Lees meer over: Sint-Gillis , Samenleving , Brasserie Verschueren , L'Amère à Boire , Le Louvre , Jean Spinette , nachtlawaai , horeca terrassen , overlast Sint-Gillisvoorplein