Naar aanleiding van World Copyright Day toont Reprobel met een ludieke actie in Brussel-Centraal hoe Belgische creatieve makers jaarlijks 3 miljoen euro mislopen door onbetaald digitaal gebruik van teksten en beelden. Dat komt omdat meer dan de helft van de Belgische ondernemingen niet over de juiste licenties beschikt.
©
Reprobel
| Een ludieke actie in Brussel-centraal toont dat Belgische creatieve makers jaarlijks 3 miljoen euro mislopen.
Gezien: papegaai in Brussel-Centraal vraagt aandacht voor auteursrechten
Een knaloranje papegaai met geldbriefjes die rond hem vliegen. De mascotte van de digitale licentie bizili by Reprobel, trekt donderdag de aandacht in Brussel-centraal. Pendelaars kunnen met de papegaai in interactie gaan en zo ontdekken wat een digitale copy paste zonder correcte licentie kost aan auteurs, fotografen, journalisten en andere creatieve makers in Belgiƫ.
Elke onderneming is verplicht een jaarlijkse aangifte bij Reprobel te doen. Dat beheervennootschap zorgt er voor dat elke auteur of uitgever een vergoeding ontvangt telkens iemand een kopie neemt van diens werk. De aangiften voor papier zijn van 2022 tot 2024 gestegen van 604 naar 1.065. Het aantal aangiften op een digitale licentie (Bizili) daalde daarentegen van 8.691 naar 8.619. "Er is wel een groei in het aantal Brussels ondernemers die intekenen op bizili maar ook nog steeds veel ondernemingen die niks aangeven", klinkt het bij Reprobel.
Lees meer over: Brussel , Samenleving , Reprobel , World Copyright Day , auteursrechten , Brussel-Centraal