Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Een BRUZZ-lezer maakte deze beelden van de brand.

Hevige dakbrand veroorzaakt rookpluim in Laken

TB
© BRUZZ - Belga
23/03/2026
Updated: 23/03/2026 18.49u

Maandagnamiddag is een felle brand uitgebroken op de bovenste verdieping van een appartementsgebouw aan de Magnolialaan in Laken. De brand zorgde voor heel wat rook, maar is intussen geblust. Er vielen geen gewonden.

De brand brak uit rond 15.00 uur onder het dak van een vrijstaand gebouw met drie verdiepingen, op de grens met Wemmel en Grimbergen. De zolder van het pand was niet bewoond. De brandweer bestreed de brand zowel langs de binnenzijde als langs de buitenzijde. Rond 15.50 uur was de brand volledig onder controle, zo meldt Walter Derieuw, woordvoerder van de Brusselse brandweer. "Daarna konden de nablus- en opruimwerken beginnen."

Om de brand volledig te blussen hebben de brandweerlui een deel van het dak moeten openbreken, meldt Derieuw. "Het gaat om een gebouw met twee bouwlagen en niet-bewoonde zolderkamers. Met de hulp van de politie werden alle bewoners geëvacueerd."

Waterschade

"De interventie werd uiteindelijk beëindigd rond 18.00 uur. Er vielen geen gewonden, maar door de brand is er aanzienlijke waterschade op alle verdiepingen van het gebouw. De zes appartementen zijn tijdelijk onbewoonbaar verklaard. De bewoners worden momenteel opgevangen met de hulp van de politie en de stadsdiensten."

Daarnaast kwam netbeheerder Sibelga ter plaatse om de elektriciteit af te sluiten, om onder meer het risico op kortsluiting te beperken. Het beschadigde dak zal later door een privéfirma worden afgedekt, geeft de woordvoerder nog mee.

"De aanwezigheid van een rookmelder in de gemeenschappelijke delen heeft de bewoners op tijd kunnen alarmeren", zo verklaart Derieuw de snelle evacuatie. "De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht." De brand en de interventie van de hulpdiensten hadden heel wat verkeershinder tot gevolg, onder meer op de Romeinsesteenweg.

Dit artikel kwam tot stand dankzij een tip van een lezer. Heb jij ook nieuws voor BRUZZ? Laat het ons weten via Meld nieuws.