Zaterdagnamiddag heeft klimaatactivist Wouter Mouton de Britse ambassade beklad met rode verf. Met zijn actie wil de Bruggeling “de wreedheden die dagelijks worden begaan door de Israel Defence Forces (IDF)” in Gaza aan de kaak stellen en bekritiseert hij de houding van de Britse regering. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.
Klimaatactivist Wouter Mouton bekladt Britse ambassade met rode verf
Rond 12 uur zaterdagmiddag bekladde Mouton de Britse ambassade aan de Oudergemlaan nabij het Schumanplein. Met de actie wilde hij de door Israël gepleegde oorlogsmisdaden aanklagen, die naar eigen zeggen alleen mogelijk zijn door de “toestemming en steun van traditionele bondgenoten”, waaronder hij het Verenigd Koninkrijk rekent.
Mouton verwijst daarbij ook naar de Britse activisten van de zogenoemde Filton 24: een groep van 24 personen die al meer dan een jaar in voorhechtenis zit na een actie bij Elbit Systems in Filton, een internationaal defensie- en technologiebedrijf met vestiging in Israël.
De groep wordt beschuldigd van zware inbraak, vandalisme en gewelddadige ordeverstoring. Acht van de arrestanten zijn sinds november in hongerstaking, terwijl sommigen pas in januari 2027 voor de rechter moeten verschijnen. Volgens Mouton komen dergelijke arrestaties in het Verenigd Koninkrijk steeds vaker voor sinds de autoriteiten antiterrorismewetgeving inzetten tegen de actiegroep Palestine Action.
Lees meer over: Brussel , Samenleving , wouter mouton , Britse ambassade , Israël , Palestina