Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

BRUZZ

| Tentjes aan de ingang van de Humanitaire Hub (archiefbeeld).

Nog geen besluit na overleg tussen minister Van Bossuyt en Gewest over Brussels Deal

NLS
© BRUZZ
20/08/2026

Woensdag vond een overleg plaats tussen minister van Asiel en Migratie Anneleen Van Bossuyt (N-VA) en drie gewestelijke kabinetten over het schrappen van opvangplaatsen in de hoofdstad. Daar kwamen voorlopig nog geen beslissingen uit voort, verneemt onze redactie. Er staan wel opvolggesprekken gepland.

Medio vorige maand kondigde federaal minister van Asiel en Migratie Anneleen Van Bossuyt (N-VA) aan verder te willen snoeien in het aantal opvangplaatsen voor asielzoekers in Brussel. Van de in totaal 2.000 plekken uit de zogenaamde Brussels Deal zouden er 1.000 overblijven.

Zowel bij het Brusselse beleid als bij sociale organisaties kon de beslissing op weinig bijval rekenen. Brussels minister van Financiën Dirk De Smedt (Anders) noemde het ‘kortzichtig beleid’, en minister-president Boris Dilliès (MR) eiste meer duidelijkheid over de gehanteerde berekeningswijze.

De hulporganisaties trokken dinsdag dan weer de straat op tegen de schrapping. Ze vrezen voor nieuwe tentenkampen in de hoofdstad. Zo gaf Samusocial aan dat het in juli 244 van de 299 gezinnen die een opvangplek aanvroegen, moest weigeren. “Nog meer gezinnen, kinderen en kwetsbare personen zullen zonder oplossing vallen”, klonk het.

Opvolggesprekken

Van Bossuyt liet intussen weten te erkennen dat “migratie een aanzienlijke impact heeft op Brussel.” Ze verklaart samen te zitten met de Brusselse regering om “tot een werkbare oplossing te komen”.

Woensdag stond een overleg op de agenda tussen het kabinet van Van Bossuyt enerzijds en de kabinetten van Dirk De Smedt, Boris Dilliès en Brussels minister van Sociale Actie Ahmed Laaouej (PS) anderzijds.

Een Brusselse betrokkene laat weten dat er nog geen beslissing is afgeklopt. “We hopen uiteraard op een snelle oplossing”, klinkt het. Er staan opvolggesprekken gepland. Een concrete datum kon daar nog niet opgeplakt worden.