Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
Februari 2023: een statig herenhuis te koop uit de portefeuille van immobiliënkantoor Victoire, in de Lesbroussartstraat in Elsene

| In Vlaanderen bedraagt het aandeel 45 procent.

Slechts 21,4 procent van de Brusselaars woont in een woning waar hij of zij zelf eigenaar van is. Dat blijkt uit de laatste cijfers van de FOD Financiën waarover L'Echo zaterdag bericht. In andere centrumsteden liggen de cijfers een pak hoger.

Terwijl in Brussel slechts een vijfde van de inwoners in een eigen woning zit, is dat in Wallonië 38 procent van de bevolking. In Vlaanderen bedraagt het aandeel zelfs 45 procent.

Ook in vergelijking met andere centrumsteden ligt het cijfer in Brussel opvallend laag: In Antwerpen gaat het om 32 procent, in Gent 33 procent.

Volgens L'Echo is het verschil voornamelijk te verklaren door de typologie van de huizenmarkt in de hoofdstad, waar 70 procent van de woningen een appartement is en 30 procent een huis. Bovendien is een appartement in Brussel ongeveer even duur als een huis in Wallonië.

Daarnaast speelt in Brussel meer dan elders het mechanisme dat eigenaars die de stad verlaten of binnen Brussel verhuizen, de eigen woning nadien verhuren.