Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Dieter Nijs

 

'Solidariteitsactie' aan ambassade van Venezuela na verrassingsaanval van Amerika

03/01/2026

Een 200-tal personen heeft zaterdagavond aan de Brusselse ambassade van Venezuela zijn solidariteit getoond na de verrassingsaanval van Amerika.

Rond 18.00 uur verzamelden een tweehonderdtal personen aan de ambassade van Venezuela, gelegen aan de Franklin Rooseveltlaan, Elsene.

Directe aanleiding vormt de verrassingsaanval van Amerika op het Zuid-Amerikaanse land, waarbij Caracas, de hoofdstad van Venezuela, zaterdag rond twee uur 's nachts lokale tijd werd opgeschrikt door zware explosies. Dat bleek te gebeuren in het kader van een korte, doelgerichte militaire operatie waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro gevat werd, om daarna overgebracht te worden naar Amerika.

De actie lokte wereldwijd reacties uit, en ook in Brussel gingen meteen teksten en flyers online de ronde om op straat te komen. Dat gebeurde zaterdagavond "in solidariteit" voor de ambassade van Venezuela. En dat zal ook morgen gebeuren voor de ambassade van Amerika en maandag op het Luxemburgplein.