Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Brussel stevig getroffen door het onweer: 'Gelukkig geen gewonden'

SP
© BRUZZ
28/06/2026
Updated: 28/06/2026 13.46u

Het onweer afgelopen nacht heeft stevig huis gehouden in Brussel. Het zorgde voor ondergelopen wegen, huizen en omgewaaide takken en bomen. "Gelukkig vielen er geen gewonden", zegt Walter Derieuw van Brandweer Brussel.

Na een lange periode van extreme hitte trok er afgelopen nacht een hevig onweer over ons land. Deze ochtend meldde de Brusselse brandweer dat ze 86 keer moest uitrukken. 13 keer voor omgewaaide objecten, 18 voor bomen en takken en 55 voor ondergelopen wegen en wateroverlast in particuliere woningen.

Zondagochtend besloot de brandweer daarom om tientallen 'niet-dringende interventies' pas in de loop van zondag uit te voeren, gezien het korps volledig uitgeput was. "Het gaat enkel nog om ondergelopen kelders of omgevallen bomen die kleine straten afsluiten", zegt Derieuw.

Intussen heeft de brandweer al 120 interventies afgewerkt, laat woordvoerder Walter Derieuw rond de middag weten. "De oproepen op het nummer 1722 blijven binnenlopen", zegt hij. "Ongeveer evenveel interventies staan nu nog in de wacht."

Boom op auto's bij Couleur Café

Couleur Café, het festival in het Ossegempark, werd gisterenavond om 20 uur uit voorzorg geëvacueerd. "Voorlopig hebben we nog geen zicht op de schade in het park", vertelt Derieuw. "Er is in de buurt wel een boom omgevallen op auto's in de Keizerin Charlottelaan."

Het festival gaat vandaag gewoon door zoals gepland en start om 15 uur.

Bomen op bovenleiding

Het tramverkeer raakte deze nacht ook verstoord door omgevallen bomen of takken op de bovenleidingen. "De meeste zijn deze nacht al hersteld", zegt Laurent Vermeersch, woordvoerder van MIVB.

Enkel lijn 39 tussen Ban-Eik en Trammuseum en lijn 44 tussen Trammuseum en Tervuren is nog onderbroken. Daar rijden vervangbussen.

Mobiliteit Brussel heeft weet van drie omgevallen bomen op de Brusselse gewestwegen. "Daarnaast zijn twee riooldeksels beschadigd, een technisch lokaal aan Simonis overstroomd en verschillende verkeerslichten uitgevallen en beschadigd", zegt Inge Paemen van Mobiliteit Brussel.

Groot voetbalscherm stuk

Op het Wienerplein is het groot scherm stuk waar de matchen van de Rode Duivels op worden getoond. "De gemeentelijke teams hebben snel gehandeld. De schade is vanochtend volledig opgeruimd", zegt David Leisterh (MR), burgemeester van Watermael-Boitsfort aan BX1. "Het terras van het café heeft lichte, herstelbare schade opgelopen. Het Wiener Foot Village gaat in ieder geval door."

Het kleine scherm bij het café, waarop de meeste WK-wedstrijden worden uitgezonden, is onbeschadigd gebleven. Het grote scherm dat speciaal voor de wedstrijden van de Rode Duivels was gereserveerd, is echter ingestort. "Het is kapot", zegt de burgemeester. "De organisatoren zullen een verzekeringsclaim indienen."

Het is de bedoeling om een ​​nieuw scherm te plaatsen voor de wedstrijd van de Rode Duivels op woensdag, de achtste finale tegen Senegal. "We beginnen woensdag met de herinstallatie. Dat moet lukken."