Een veertigtal pro-Palestijnse betogers heeft woensdag actiegevoerd aan het ministerie van Buitenlandse Zaken in het centrum van Brussel. Ze vragen dat hun familieleden in Gaza die over een Belgisch visum beschikken, zo snel mogelijk worden geëvacueerd. "Daar telt elk uur", klinkt het bij de betogers.
©
DVLKO
| De actievoerders klagen aan dat de voorwaarden voor gezinshereniging stevig worden verstrengd.
Veertigtal betogers voert actie aan ministerie Buitenlandse Zaken voor evacuatie uit Gaza
"Vandaag zijn we hier voor een vreedzaam protest tegen het beleid van de Belgische regering met betrekking tot het lot van onze families in Gaza. Onze families in Gaza hebben al een jaar lang een visum voor gezinshereniging en hebben alle benodigde procedures doorlopen", zo legt Ismaïl uit aan BRUZZ.
"Onze families hebben al toestemming gekregen voor gezinshereniging. Ze hebben ook een visum gekregen, maar helaas is er nog steeds geen sprake van evacuatie. We wachten nu op die evacuatie, net zoals die vorig jaar en een maand geleden is gebeurd met de Belgen in het oostelijke Middellandse Zeegebied."
"Het gaat om familie van Belgische burgers die vastzit in Gaza, gevaar loopt en honger lijdt, sommigen zijn de afgelopen dagen gewond geraakt", legt Ismaïl uit. "De grensovergangen zijn open, we wachten nu op een evacuatiebesluit van de overheid."
Elk uur telt
"We zijn bereid de kosten van de evacuatie te dragen om hun overleven te garanderen, gezien de toenemende dreiging van Israël om de oorlog te hervatten", legt Ismaïl uit. "Sterker nog, velen zijn inmiddels al gewond geraakt of omgekomen in afwachting van de evacuatie en de afronding van de procedures."
"Onze families tellen elke minuut, elk uur af, in afwachting van een sprankje hoop om te ontsnappen aan de oorlog, de angst en de dood om hen heen. In Gaza zijn drie kinderen omgekomen terwijl ze slechts op één beslissing wachtten: evacuatie door de Belgische regering. Ze hadden hun visa al. Ze waren er klaar voor. Maar de tijd en de dood waren sterker en sneller."
"De levens van onze families liggen nu in uw handen. Doe wat nodig is om hen te redden voordat het te laat is", zo klinkt de oproep van de Palestijnse families aan de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot (Les Engagés).
Strengere regels
De federale regering heeft bovendien de regels voor gezinshereniging namelijk aanzienlijk verstrengd. Vanaf augustus 2027 gelden strengere voorwaarden voor bestaansmiddelen, een hogere leeftijdsgrens en huisvestingseisen.
Volgens Ali Jahjah, deelnemer aan de actie, strijden de aanwezigen voor een reünie met de eigen familie, waarvan velen sinds jaren vastzitten in Gaza. "Deze gezinshereniging die beloofd was, is niet langer gegarandeerd", zo stelt hij. "Wij willen de federale regering ertoe aanzetten om de maatregel te schrappen. De Belgische overheid moet het recht op gezinshereniging herbevestigen met familieleden die vastzitten in Gaza."
De actie vond plaats aan het ministerie van Buitenlandse Zaken in het Egmontpaleis aan de Karmelietenstraat in Brussel, van 13.00 uur tot 16.00 uur.
Lees meer over: Brussel-Stad , Samenleving , FOD Buitenlandse Zaken , conflict Israël-Palestina , pro-palestijnse actie , gezinshereniging , Oorlog in Gaza