Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni
De nieuwe gevangenis in Haren

| Eerder deze maand werden in de ultramoderne gevangenis van Haren nog twee cipiers aangevallen.

In de gevangenis van Haren begint zondag een nieuwe 24 urenstaking. Die is een gevolg van de aanhoudende overbevolking en slechte werkomstandigheden in de gevangenis. Het nieuws wordt door vakbondsafgevaardigde Eddy De Smedt (VSOA) bevestigd aan BRUZZ.

De staking wordt georganiseerd door het gemeenschappelijke vakbondsfront. De bonden willen er de groeiende overbevolking, de agressie tegen cipiers en het nijpende tekort aan personeel mee aanklagen.

Volgens de laatste telling van afgelopen woensdag kampen de Brusselse gevangenissen inmiddels met een overbevolking van 180 gedetineerden. Daarnaast deden zich in de gevangenis van Haren de afgelopen maanden verschillende incidenten voor waarbij personeelsleden het slachtoffer werden van agressie.

Eerder deze maand nog werden twee cipiers aangevallen. Zo probeerde een geïnterneerde een van de bewakers met een balpen in de ogen te steken. Die persoon raakte gewond in het aangezicht. Een ander personeelslid, dat tussenbeide kwam, raakte gewond aan de armen.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel , Samenleving , gevangenis van Haren , staking , grondslapers