Voor de tweede keer wil Thierry Dailly RWDM tot leven kussen. “Deze tempel is mijn leven”, zegt hij tijdens een persmoment in het Edmond Machtensstadion.
Dailly stort zich op nieuw RWDM-avontuur: ‘Het wordt kiekebich’
“Het was gekkenwerk”, zegt een bedaarde Thierry Dailly tijdens het persmoment rond de overname van ‘zijn’ RWDM, waar naast journalisten ook een trosje volbloedfans is komen opdagen.
“Ik neem een groot risico. De club is nog niet gered. Ik wilde niet op deze manier terugkeren, maar ik ga het niet over het verleden hebben. Ik wil naar de toekomst kijken.”
De Molenbeekse club kijkt na een annus horribilis aan tegen een schuldenberg van twintig miljoen euro. RWDM doorloopt daarom een gerechtelijke reorganisatie. In oktober moet een plan op tafel liggen om de schuldeisers af te betalen.
De vraag is bijvoorbeeld aan welk tempo de club de miljoenen zal moeten ophoesten. “De onderhandelingen daarover lopen, maar de kans is heel groot dat we er zullen geraken”, zegt CEO Maxime Vossen aan BRUZZ.
Dat de vooruitzichten gunstig ogen, moet Thierry Dailly overtuigd hebben om voor een nieuw avontuur te tekenen als enige aandeelhouder en clubvoorzitter. “Ik heb al met verschillende schuldeisers gesproken en ik voel dat mensen de club willen redden”, klinkt het. Zelf wacht de voorzitter nog op 1 miljoen euro. “Dat miljoen zal ik laten vallen. Deze tempel is mijn leven.”
“Ik moet nu weer financiële stabiliteit brengen. Vervolgens openen we ook de deur naar lokale investeerders. Er is al genoeg interesse. Anders zou ik de club niet hebben overgenomen.”
Voorzitter RWDM
Textor
Met de comeback van Dailly behoren de jaren van John Textor definitief tot het verleden. De Amerikaanse zakenman nam RWDM nota bene over van Dailly in 2022, die op zijn beurt sinds 2015 opnieuw timmerde aan een zoveelste renaissance van de landskampioen van 1975. Textor kreeg enkele maanden na zijn machtsgreep al gelijk met de promotie naar de eerste klasse.
Vervolgens verdween de aandacht van Textor voor Molenbeek volledig. Hij had zijn handen vol met het Franse Lyon en de Braziliaanse topclub Botafogo. Tussendoor verkocht hij zijn aandelen van de opkomende Londense club Crystal Palace.
RWDM tuimelde weg in een financieel ravijn, kreeg op sportief vlak rake klappen en belandde in een existentiële crisis toen Textor besliste om de naam te veranderen in Daring Brussels (uiteindelijk RWDM Brussels).
Eerder dit jaar werd de Molenbeekse club – samen met de andere voetbalteams van Textor – te koop aangeboden. “Ik moet nu weer financiële stabiliteit brengen”, beseft Dailly. “Vervolgens openen we ook de deur naar lokale investeerders. Er is al genoeg interesse. Anders zou ik de club niet hebben overgenomen.” Over de naam is hij duidelijk: RWDM. “Voor het leven.”
Tiental spelers
RWDM staat niet alleen voor een financiële koorddans, maar moet ook een team in elkaar zien te puzzelen dat zich in de derde voetbalafdeling mag opmaken voor een rist onvoorspelbare Waalse en Brusselse amateurclubs. Een hoop spelers hebben het Edmond Machtensstadion de voorbije maanden uitgezwaaid.
“De komende dagen zullen we een aantal transfers aankondigen”, belooft Dailly. Het staat alvast buiten kijf dat ex-doelman Théo Defourny opnieuw naar Molenbeek verkast.
“Er zijn nog ex-spelers die mij hebben aangegeven dat ze voor de club willen spelen. Niet voor het geld van de club. Het moeten spelers zijn in wie onze fans zich herkennen. Spelers die de club opnieuw fierheid geven.” RWDM speurt momenteel nog naar een tiental aanwinsten.
Dailly is alvast geslepen genoeg om geen torenhoge ambities uit te spreken die later als een boemerang in zijn gezicht kunnen ontploffen. “We willen niet laatste worden”, klinkt het met zijn gekende zwanzetong. “Nee, we hebben gezonde ambities.” Uiteraard zal de club meteen willen meestrijden voor een rentree in de tweede klasse. “We blijven een professionele voetbalclub die verder wil professionaliseren”, vult Vossen aan.
©
Photo News
| De nieuwe sterkhouders van RWDM (v.l.n.r.): COO Bernard Stas, voorzitter Thierry Dailly, bestuurder René Bufkens en CEO Maxime Vossen.
Kiekebich
Bij het nieuwe elan van RWDM hoort tot slot ook een nieuwe directieploeg. Voorzitter Dailly en CEO Vossen worden geflankeerd door de nieuwe bestuurder René Bufkens, tevens eigenaar van het reuzenrad aan het Poelaertplein, en kersvers COO Bernard Stas, die vier decennia in de Brusselse evenementenwereld op de teller heeft.
“We vertrekken van een wit blad als het op sponsoring aankomt”, zegt Stas. “De bedoeling is om een langetermijnvisie uit te tekenen. Contacten en geïnteresseerden zijn er alvast genoeg.”
Ook de fans worden mee in het bad getrokken om het faillissement af te wenden, kondigt Stas aan. Met een ‘fan funding’ die later deze week gelanceerd wordt, kunnen supporters zelf centen in de club pompen. Hoe hoger het bedrag, des te uitgebreider de voordelen die de fans in ruil krijgen.
Volgende week moet ook de abonnementenverkoop van start gaan. Op 29 augustus staat de eerste competitiewedstrijd op de agenda in het Edmond Machtensstadion. “Het wordt kiekebich”, glundert Dailly.
Lees meer over: Sint-Jans-Molenbeek , Sport , RWDM , Thierry Dailly , Maxime Vossen , Bernard Stas , Voetbal
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.