Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belga

| Spelersmakelaar Christophe Henrotay.

Proces RSCA van start: onderhandelen op luxejacht en makelaarsfee van 11 miljoen euro

© BRUZZ
07/02/2026

Donderdag start in de Brusselse correctionele rechtbank het proces rond de verkoop van voetbalclub Anderlecht aan Marc Coucke. Zaterdag staan in Het Laatste Nieuws al details over die verkoop. Zo kon de gevallen makelaar Christophe Henrotay meer dan 11 miljoen euro opstrijken als RSCA in handen kwam van Antwerp-voorzitter Paul Gheysens.

Christophe Henrotay staat donderdag terecht samen met voormalige Anderlecht-bonzen Herman Van Holsbeeck en Jo Van Biesbroeck. Volgens het Openbaar Ministerie zijn ze schuldig aan oplichting en het gebruik van valse stukken, waardoor ze vijf jaar cel riskeren.

Het oude RSCA-bestuur antidateerde het contract van speler Leander Dendoncker om zo twee miljoen euro extra richting makelaar Henrotay te kunnen sluizen. Hij moest op die manier bedankt worden voor zijn hulp bij de verkoop van de club.

Om te bewijzen dat ook Marc Coucke, de koper van de club, op de hoogte was van die constructie, nam Henrotay in het geheim een gesprek op.

Crimineel

“Of ik mijn stem herken? Ja. Dit was op een vergadering bij mij thuis in Merelbeke. Ik ben in shock dat dit gesprek is opgenomen”, zegt Marc Coucke in een politieverhoor dat HLN kon inkijken. Coucke’s advocaat Walter Van Steenbrugge reageert ook fel: “Dit is bij mijn cliënt thuis opgenomen? Dat is de houding van een crimineel.”

Henrotay had ook nog veel meer kunnen opstrijken bij de verkoop van de club. Als paars-wit in handen zou komen van de steenrijke Rus Alisher Usmanov, dan zou de makelaar zes miljoen euro krijgen. Samen met Van Holsbeeck ging hij in Sardinië onderhandelen over de verkoop van de club op luxejacht ‘Dilbar’, een boot die liefst 750 miljoen euro waard is. Negotiëren in stijl, heet dat.

Maandloon: 46.000 euro

Nog een andere piste was die om Anderlecht te verkopen aan bouwmagnaat Paul Gheysens, die later voetbalclub Antwerp in handen zou krijgen. In dat scenario zou Henrotay liefst 11,5 miljoen euro opstrijken: 3,5 miljoen van RSCA en nog eens maximaal 8 miljoen rechtsreeks van Gheysens.

En Van Holsbeeck? Die claimt ondertussen nog altijd 1,7 miljoen euro van Anderlecht. Opvallend voor iemand die zelf terechtstaat voor oplichting van de club en zijn nieuwe eigenaar Marc Coucke. Hij eist als ontslagvergoeding 24 keer zijn maandloon van … 46.000 euro en daarbovenop een kampioenenbonus van 600.000 euro.