Het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal (DCP) van de Belgische voetbalbond (KBVB) heeft zich dinsdag over de uitspraken van Union-kapitein Christian Burgess gebogen. Union vond dat er geen sprake was van een echte inbreuk, het bondsparket wil twee speeldagen met uitstel en 1.000 euro boete voor de uitspraken.
©
Belga
Union en Burgess zien geen inbreuk: 'Maar ik had voorzichtiger kunnen zijn'
Union verloor op 2 mei bij STVV met 2-1, na onder meer een rode kaart voor Kevin Mac Allister, en verloor daardoor zijn leidersplaats in de Champions' Play-offs aan Club Brugge. "We horen steeds dat er in het voordeel van Union gefloten wordt", reageerde Burgess na de wedstrijd.
"Wie weet wat er achter de schermen gebeurt, want wat ik vandaag zag, was allesbehalve voor Union. Dat maakte de match moeilijk." Burgess had het ook moeilijk met gele kaarten voor zijn ploeg: "Die van mij was geen geel, die van Zorgane ook nooit. Alle jongens met schorsingsdreiging krijgen een kaart, grappig hoe dat gaat."
Insinuaties
Het bondsparket zag op de zitting twee problemen met de uitspraken. Ten eerste zouden de uitspraken insinueren dat de competitie niet eerlijk of integer verloopt, ten tweede zouden er met voorbedachtheid kaarten uitgedeeld worden. De advocaat van Burgess argumenteerde onder meer dat er geen echte woorden aan het adres van de scheidsrechter waren en dat het bondsparket zelf twijfelde aan de insinuaties door het gebruik van een voorwaardelijke wijs in de aanklacht.
Burgess zelf sprak zich ook uit: "Veel van wat ik hoorde tot dat moment was dat Union regelmatig beschermd werd in de competitie. In die match gingen die zaken tegen ons." Over zijn uitspraken zelf zei hij nog: "Ik had misschien voorzichtiger moeten zijn, het was in ieder geval niet mijn doel om te zeggen dat er een voorbedachtheid was bij de kaarten."
Het Comité doet "zo snel mogelijk" uitspraak.
Lees meer over: Sint-Gillis , Sport , Christian Burgess , voetbal , Union