Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

De timing is niet toevallig. "Op 22 oktober wordt namelijk beslist of Helsinki of Brussel in 2030 het EK atletiek mag ontvangen."

Werken sportpark Heizel eindelijk gestart: 'Klaar voor EK atletiek 2030'

Bram Van Renterghem
© BRUZZ
11/09/2026
Updated: 11/09/2026 18.00u

Vrijdag is het eerste stukje asfalt afgegraven op de Heizel, waar in 2030 een sportpark moet verrijzen. De Stad Brussel betaalt nu wel de volledige 52 miljoen euro zelf, in plaats van de oorspronkelijke 8 miljoen euro. "Dit is een prioriteit voor ons", zegt schepen van Sport Florence Frelinx (MR).

"We maken komaf met het rommelkot dat de Heizel nu is, daarom komt er een sportpark", zei Brussels schepen van sport Alain Courtois (MR) in 2017. Bijna tien jaar later wordt de symbolische steen daarvan gelegd. Het gaat om een atletiekpiste, een hybride voetbal- en hockeystadion, verschillende sportterreinen en een waterpartij: samen goed voor 11 hectare. De gewijzigde vergunning daarvoor is sinds begin deze week in orde.

Tegen 2030 moet het park af zijn. "Dan viert België haar tweehonderjarig bestaan", zegt Philippe Close (PS), "en hopen we het EK atletiek te hosten."

De timing van de eerste afgraving is dan ook niet toevallig. "Op 22 oktober wordt beslist of Helsinki of Brussel het EK mag ontvangen. Als we het willen binnenhalen, moeten we natuurlijk over een moderne oefenpiste beschikken."

Het sportpark kost 52 miljoen euro. Oorspronkelijk ging de Stad Brussel 8 miljoen euro uit eigen zak betalen, dan 20 miljoen en nu betaalt ze alles zelf. Dat doet Stad Brussel via een lening van het Gewest, terug te betalen over 20 jaar.

Prioriteit

De vennootschap Neo, gelinkt aan het shoppingcentrum, ging in het originele plan het leeuwendeel betalen, maar betaalt nu niks meer. "Dat geld gaat nu naar Confex, het congrescentrum op de Heizel", zegt Alexandre Barnstijn, woordvoerder van Frelinx.

Een fiks bedrag dus voor de Stad. "We komen ons engagement na", zegt Frelinx daarover. "Er is een groot tekort aan sportinfrastructuur in Brussel. Dit is dan ook een prioriteit voor ons, en voor iedereen in het college."

Het sportpark was oorspronkelijk het laatste luik van de Neo-trilogie, na een shoppingcentrum en een congrescentrum, maar wordt nu toch als eerste gerealiseerd.

Voor Confex, het congrescentrum, zoekt het Gewest nog extern geld. En voor het shoppingcentrum is het nog wachten op de wijziging van het Gewestelijk Bestemmmingsplan. Daar is men al sinds 2015 mee bezig, maar een wijziging wordt telkens teruggefloten door de Raad van State.

Het project is echter niet begraven. "Men is ermee bezig", aldus Barnstijn.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel-Stad , Sport , Stedenbouw , Neo , Florence Frelinx , Philippe Close , EK atletiek 2030 , Koning Boudewijnstadion , Alexandre Barnstijn , Alain Courtois , Heizel , Heizelplateau , Neo Sportpark , sportpark