Er wordt onderzocht of het vuurwerk op het feest van de Amerikaanse ambassadeur schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis. De beheerders van het historische gebouw links van de triomfboog stelden begin deze week schade vast, schrijft Het Nieuwsblad vrijdag. Ambassadeur Bill White geeft aan in contact te staan met het ingehuurde vuurwerkbedrijf.
©
Dieter Nijs
Schade in Jubelpark na feest Amerikaanse ambassadeur? White: 'Park was nooit properder'
Onder de triomfboog in het Brusselse Jubelpark organiseerde de Amerikaanse ambassadeur, Bill White, zondagavond een feest voor 250 jaar Verenigde Staten. Het vuurwerk tijdens dat feest leidt nu tot een onderzoek van de Regie der Gebouwen van de federale overheid, nadat er maandagochtend schade werd vastgesteld.
Volgens informatie van het Nieuwsblad zou er schade zijn aan het dak en de kroonlijsten van het gebouw. Op de daken zijn resten van vuurwerkmateriaal gevonden, de dakbedekking vertoont op verschillende plaatsen zwartgeblakerde plekken. Ook een standbeeld raakte licht beschadigd.
Minister Vanessa Matz (Les Engagés), bevoegd voor de Regie der Gebouwen, maant in de krant aan tot kalmte. Er wordt eerst onderzocht of de schade niet veroorzaakt kan zijn door het zware onweer dat zaterdagnacht over Brussel trok.
"Ik heb de Regie der Gebouwen onmiddellijk gevraagd ter plaatse te gaan om de eventuele schade als gevolg van het evenement of van het onweer van afgelopen weekend objectief vast te stellen", aldus Matz.
'Netjes'
Ambassadeur White laat vrijdag weten dat de ambassade "in contact staat met het Belgische bedrijf dat ingehuurd is om de volledige logistiek van het evenement te coördineren, inclusief het vuurwerkbedrijf".
"Men heeft ons laten weten dat het bedrijf alle vragen over deze kwestie proactief opneemt met de bevoegde instanties en waar nodig maatregelen zal treffen."
Volgens de ambassadeur is het Jubelpark in elk geval netjes achtergelaten. "Ik ben de afgelopen acht maanden al honderd keer in het park geweest. Het heeft er nog nooit zo proper uitgezien als de dag na ons evenement."
BRUZZ als voorkeursbron in Google
Wil je BRUZZ als eerste zien in je zoekresultaten over Brussel? Dan kan je bij Google BRUZZ.be instellen als jouw voorkeursbron. Zo mis je niets van het nieuws.
Lees meer over: Brussel-Stad , Stedenbouw , 250 jaar Amerika , Jubelpark , Regie der Gebouwen , Vanessa Matz
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.