Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

BRUZZ 24 ging donderdag op onderzoek op en rond het Lemmensplein.

Ondanks de schoten proberen bewoners van het Lemmensplein een normaal leven te leiden

Thomas Goossens, Tibert Blommaert
© BRUZZ
06/11/2025
Updated: 06/11/2025 18.44u

In de nacht van woensdag op donderdag vond opnieuw een schietpartij plaats aan het Lemmensplein. Dat bevestigt het Brussels parket. Er vielen geen gewonden, maar de kogelinslagen zorgden wel voor aanzienlijke materiële schade.

De schietpartij gebeurde kort voor middernacht. De politie stelde ter plaatse kogelinslagen vast in de gevels van meerdere huizen en in geparkeerde wagens. Een twintigtal kogelhulzen werd aangetroffen. Wel vielen er geen gewonden, zo meldt het Brussels parket.

Tot nu toe werden nog geen personen opgepakt. “Het onderzoek loopt, onder andere om de verdachten te identificeren”, klinkt het.

De afgelopen dagen ging Anderlecht gebukt onder meerdere geweldincidenten. In de nacht van maandag op dinsdag raakte een 11-jarig meisje gewond door rondvliegend glas toen het raam van haar slaapkamer werd geraakt door kogels. De daders hebben daar een gevel en auto’s beschoten en zijn vermoedelijk weggevlucht op een step.

Dinsdagavond was het opnieuw raak in de gemeente. Twee personen raakten gewond bij een schietpartij op de Paul Jansonlaan aan het metrostation Sint-Guido, het voorval gebeurde iets na 20.00 uur in een drukke straat.

BRUZZ 24 ging donderdag op onderzoek in de buurt en stelde vast hoe de buurtbewoners in weerwil van het wapengeweld een normaal leven proberen te leiden. BRUZZ werd tijdens het draaien van de reportage op eieren getrakteerd en ontmoette ook twee Braziliaanse toeristen die toevallig in de buurt terecht waren gekomen. Zij hadden zich Brussel helemaal anders voorgesteld.

Wapengeweld in Brussel

Deze zomer is het wapengeweld in Brussel opgelaaid, met zelfs steek- en schietpartijen op klaarlichte dag. Hoe de hoofdstad hiermee omgaat lees je in dit dossier.