De politie zal binnenkort in realtime kunnen meekijken met de beelden van de bewakingscamera's van de vervoersmaatschappij MIVB en spoorwegnetbeheerder Infrabel. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken en Veiligheid Bernard Quintin (MR) woensdag aangekondigd.
Een camera van Infrabel aan het einde van de Noord-Zuid-verbinding.
Politie kan binnenkort live meekijken met camera's van MIVB en Infrabel
De lokale politiezones en de federale politie kunnen sinds enkele maanden in realtime meevolgen met de beelden van de ANPR-camera's van de NMBS in de stations en stationsbuurten.
In de loop van dit jaar nog zou dat ook mogelijk moeten worden voor de camera's van de MIVB en Infrabel, de spoorwegnetbeheerder. In totaal gaat het om ongeveer 3.000 camera's.
Tot voor kort konden politiediensten de beelden van de camera's van de NMBS, de MIVB en Infrabel enkel achteraf opvragen. Maar lokale besturen waren al langer vragende partij om de beelden live te kunnen bekijken, om zo sneller te kunnen ingrijpen bij incidenten.
Lees meer over: Brussel , Veiligheid , Mobiliteit , Bernard Quintin , MIVB , Infrabel