Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

| De Sylvain Dupuislaan in Anderlecht.

In Anderlecht heeft de politie tijdens oudejaarsnacht een man doodgeschoten in de inkomhal van een woning aan de Sylvain Dupuislaan. Dat meldt het Nieuwsblad. Het parket onderzoekt de zaak.

Volgens het Nieuwsblad kreeg de politie in de nacht van 31 december op 1 januari omstreeks 3 uur een oproep voor feiten van intrafamiliaal geweld.

Bij aankomst van de politie zou de verdachte uit zijn appartement zijn gekomen en in de inkomhal van het gebouw een vuurwapen hebben gericht op de interventie-inspecteurs. Die openden daarop het vuur om de man te neutraliseren, maar troffen hem dodelijk.

De zaak is nu in handen van het Brusselse parket, dat een gerechtelijk onderzoek heeft geopend. Dat zal onder meer moeten uitmaken of er werd geschoten uit wettige verdediging. Zoals de standaardprocedure voorschrijft, loopt er ook een onderzoek naar de politie-inspecteurs die het vuur openden.

Het parket van Brussel geeft op gezag van de onderzoeksrechter geen enkele commentaar over het dossier “in het belang van het onderzoek”. Ook het Comité P, dat toezicht houdt op de politie, heeft een onderzoek geopend.