Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Philip Reynaers/Photo News
 

| De nieuwe Brusselse minister van Financiën en Begroting Dirk De Smedt (Open VLD).

Brusselse regering start procedure voor vijfde schijf van voorlopige twaalfden

© Belga
28/10/2025

De Brusselse regering in lopende zaken heeft de procedure opgestart voor een nieuwe tranche van voorlopige twaalfden voor de maanden januari, februari en maart 2026. Dat bevestigt de woordvoerder van Dirk De Smedt, de nieuwe Open VLD-minister van Financiën en Begroting, dinsdag.

Het ontwerp van de financiënordonnantie zal nog deze week aan het Brussels parlement worden overgemaakt zodat de bespreking na het herfstreces kan aanvatten. Tegen dan is ook het advies van het Rekenhof binnen.

"Met de goedkeuring van deze eerste schijf van drie twaalfden passen we strikt de regels toe en verzekeren we de continuïteit van de Brusselse diensten, in volle respect voor goed bestuur en financiële discipline", stelt minister Dirk De Smet.

Vijfde schijf

Het is intussen al de vijfde tranche, nadat er ook al het volledige jaar 2025 met voorlopige twaalfden voor telkens drie maanden gewerkt werd. Het regime van lopende zaken betekent dat de regering per maand maar één twaalfde mag uitgeven van de middelen uit de laatst goedgekeurde initiële begroting. In dit geval gaat het om de begroting 2024, aangevuld met de kosten voor onder meer indexeringen en inflatie. En de oorspronkelijke begroting 2024 ging al behoorlijk in het rood.

De Smedts' voorganger Sven Gatz (Open VLD) had overigens eind september bij de voorstelling van de vierde tranche van voorlopige twaalfden voor de laatste drie maanden van het jaar aangekondigd dat zijn kabinet de voorbereiding van het ontwerp van de financiënordonnantie voor de eerste drie maanden van 2026 zou opstarten. Want een volwaardig ontwerp van begroting zou ten laatste eind oktober ingediend moeten zijn, wat hem toen al erg onwaarschijnlijk leek.

Brussel zonder regering

Deze week klopt Brussel het Belgisch record regering vormen en wachten we al 541 dagen op een nieuwe regering. BRUZZ volgt de ontwikkelingen op de voet.