Menu

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni

Belga

| Brussels minister van Mobiliteit en Groen-onderhandelaar Elke Van den Brandt

Conclaaf komt op toerental: akkoord in de maak over Good Move

JB, SVG
© BRUZZ
12/02/2026
Updated: 12/02/2026 13.09u

Het onderhandelingsconclaaf komt in een stroomversnelling. BRUZZ verneemt dat er een akkoord zou zijn over de toekomst van mobiliteitsplan Good Move, een van de struikelblokken die nog van de baan moesten. Volgens een bron zouden de MR en Les Engagés donderdagavond al een partijcongres plannen.

Het formatieconclaaf met MR, PS, Les Engagés, Groen, Anders, Vooruit en CD&V lijkt donderdag onder stoom te komen. Na een nachtelijk rondje plenair onderhandelen ging formateur Georges-Louis Bouchez (MR) donderdagochtend over op bilaterale gesprekken.

Ondertussen zou er volgens onze informatie een akkoord zijn over Good Move, het stokpaardje van Brussels minister van Mobiliteit Elke Van den Brandt (Groen). De principes van het mobiliteitsplan zouden overeind blijven, maar het plan wordt wel herbekeken, met bijvoorbeeld meer focus op verkeersveiligheid en leefbaarheid rond scholen.

Nieuwe begrotingstabellen

Naast Good Move lagen donderdagvoormiddag ook de meerjarenbegroting en de mogelijke bouwplannen op de ‘friches’ (groene gebieden) nog op tafel. Het is de bedoeling om in 2029 een begrotingsevenwicht te bereiken. De politieke keuzes die in dat kader gemaakt worden gaan uiteraard over allerlei beleidsdomeinen.

Donderdagnamiddag zitten de zeven partijen opnieuw plenair samen, met een opgefriste versie van de begrotingstabellen en de beleidstekst. Dan kan eventueel de finishlijn in zicht komen.

BRUZZ verneemt ook dat de MR donderdagavond mogelijk al een traditioneel congres zou plannen in Etterbeek waar de partijleden het licht op groen zullen zetten voor regeringsdeelname. Ook Les Engagés zou al een zaal hebben geboekt.

Brussel zonder regering

In 2025 brak Brussel het Belgisch record regering vormen. Na 613 dagen wachten is er eindelijk een nieuwe regering. BRUZZ volgt de ontwikkelingen op de voet

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Brussel kiest: Brussels parlement , Politiek , Brussel zonder regering , Good Move , onderhandelingsconclaaf