Leerkrachten tegen Anderlechts parkeerplan
De onderwijzers tekenen een petitie gericht aan de burgemeester van Anderlecht, Gaëten Van Goidsenhoven (MR), en zijn schepen van Mobiliteit Mustapha Akouz (PS). Daarmee protesteren ze tegen het nieuwe parkeerplan van de gemeente Anderlecht.
Volgens dat plan, dat onder meer voorziet in zones met een blauwe schijf en parkeermeters, zullen de leerkrachten vijftien euro per maand moeten betalen. Te veel, het onderwijzend personeel moet volledig gratis kunnen parkeren in de buurt van de school, klinkt het.
"Anders zien we ons genoodzaakt om onze wagen om de zoveel tijd te verplaatsen. En daarmee komt het toezicht op de leerlingen, en dus de veiligheid, in het gedrang", stellen de briefschrijvers.
Al sinds oktober vragen de leraars om voor hen een uitzondering te maken. Het lokale bestuur stelde eerder al voor om de prijs voor het schoolpersoneel te verlagen. De actievoerders vinden dat echter onvoldoende.
Gewestelijke bevoegdheid
Tijdens het Grote Brusseldebat van de Brusselse media in december deed de kwestie al heel wat stof opwaaien. De aanwezige politici waren het er toen over eens dat het parkeerbeleid dient geregeld te worden door het Brussels Gewest en niet door de gemeenten.
Lees meer over: Anderlecht , Samenleving
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.